Dankowice

Pod Kielcami w poszukiwaniu inspiracji

Skora do działania na rzecz lokalnej społeczności młodzież z Dankowic szukała inspiracji i możliwości wymiany doświadczeń na warsztatach w Świętokrzyskiem. W przerwach trzydniowego programu udało się też zwiedzić kilka ciekawych miejsc.
MŁODZIEŻOWA RADA SOŁECKA DANKOWICE
Pod Kielcami w poszukiwaniu inspiracji

WARSZTATY. W społeczności lokalnej Dankowic sporo się dzieje. Ostatnio Młodzieżowa Rada Sołecka z Dankowic uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do sołectwa Wiązownica Kolonia w gminie Staszów w Świętokrzyskiem

W ciągu trzech dni młodzież z Dankowic wzięła udział w warsztatach szkoleniowych z zakresu zarządzania projektami, planowania, budowania strategii oraz autoprezentacji. Poprowadził je Jacek Piwowarski, sołtys Wiązownicy Kolonii, uczestnik programu „Szkoła Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności”.
– Zajęcia teoretyczne dla młodzieży przeplatane były z wizytami studyjnymi w sołectwach w powiecie staszowskim, które w roku ubiegłym uczestniczyły w programie „Młodzi gospodarze” – Lokalne Partnerstwa PAFW. W ramach programu młodzież zainicjowała i zrealizowała różne, ciekawe przedsięwzięcia – relacjonuje sołtys Dankowic, Jakub Zalewski.
Młodzież z okolic Staszowa może się pochwalić dokonaniami inspirującymi także dla młodzieży z Dankowic. W tamtych miejscowościach sporo starań włożono w zagospodarowanie przestrzeni wiejskiej, urządzenie boisk na świeżym powietrzu oraz siłowni, w organizację imprez społeczno-kulturalnych.
– Bodźcem do rozwoju i źródłem naszej wiedzy jest codzienna praca, wykonywanie konkretnych zadań, relacje z innymi ludźmi. Szkolenia i wizyty studyjne są uzupełnieniem tego, co robimy na co dzień. Służą ugruntowaniu naszej wiedzy i wyciąganiu wniosków z dotychczasowej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Każdy wyjazd, spotkanie z innymi, aktywnymi i kreatywnymi animatorami lokalnymi jest dla nas motywacją do dalszego działania – dodaje sołtys Zalewski. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dankowice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Dankowice

Terapia zajęciowa już od dekady

Jarosław Jędrysiak29 lutego 2024

Woda zalewa drogę i posesje mieszkańców

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2024

Ekologiczne warsztaty dla pokoleń

Jarosław Jędrysiak27 listopada 2023

Włączali myślenie – w trosce o cyberbezpieczeństwo

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

O bezpieczeństwie w Dankowicach

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2023

Dankowice w filmowym dokumencie

Jarosław Jędrysiak21 listopada 2022