Kłobuck, powiat

Pobiegli szlakiem Jana Długosza

Podczas XIV Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Jana Długosza rozegrano również dwanaście biegów przedszkolaka, dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1200 metrów.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Pobiegli szlakiem Jana Długosza

BIEGANIE. 99 uczestników ukończyło odbywający się w niedzielne upalne popołudnie XIV Ogólnopolski Bieg Szlakiem Jana Długosza „Wieniawa” w Kłobucku. W 10-kilometrowym biegu głównym triumfowali Sylwia Ślęzak i Szymon Kotyla, reprezentanci CKS-u Budowlani Częstochowa. Na szóstym miejscu finiszował najlepszy biegacz powiatu kłobuckiego Mateusz Pawełczak (Złochowice/KB Florian Zajączki Drugie)

Stanisław Wrzesiński

Najlepsi (I-III miejsce) w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn w biegu głównym zostali uhonorowani nagrodami finansowymi, a każdy uczestnik po minięciu linii mety otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem kronikarza Jana Długosza. W ramach ogólnopolskiej imprezy biegowej odbyło się również dwanaście biegów dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1200 metrów. Nagrody, statuetki, medale i dyplomy wręczali przedstawiciele władz lokalnych oraz prezes i wiceprezes Ponadregionalnego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wieniawa” Andrzej Sękiewicz i Marek Śliwiński.
XIV edycja ogólnopolskiego biegu rozpoczynała tegoroczne XV Dni Długoszowskie, wspólnie organizowane przez Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne „Wieniawa”, Zespół Szkół nr 2, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Kłobucku oraz Śląskie i Powiatowe Zrzeszenie LZS. Patronat prasowy nad biegową imprezą sprawowała „Gazeta Kłobucka”.

Najlepsi z najlepszych
Zwycięzca Szymon Kotyla (Budowlani/35,02) o ponad minutę wyprzedził Ukraińca Dmytro Musiiatchrnkę (Ostrów Wielkopolski/36,26), któremu zrewanżował się za piątkową porażkę podczas XXVII Międzynarodowej „Złotej Mili Częstochowy”. Na trzecim miejscu linię mety minął Maciej Ciepłak (Chemika Rybnik/36,45). Na dziewiątej pozycji finiszował mieszkający w Ługach Radłach, ale reprezentujący biegowe barwy lublinieckiej Mety Tomasz Sosnowski (40,21), a trzynaste miejsce zajął najlepszy spośród kłobuckiej Niezależnej Grupy Biegowej Krzysztof Głąb (42,08).
Wśród kobiet utalentowana zawodniczka młodego pokolenia, czyli Sylwia Ślęzak (40,24) wyprzedziła o 14 sekund klubową koleżankę Mariolę Sojdę, która przygotowuje się do październikowego Maratonu Rzeszowskiego. Trzecia była Agnieszka Kuzyk (43,49). Na dziewiątej pozycji przybiegła Julia Turek z Miedźna (52,02).
Bieg główny ukończyło 80 biegaczy i 19 biegaczek. W kategorii wiekowej 20-29 lat najlepszy był Mateusz Pawełczak (Florian), a w kat. wiekowej 50-59 lat Mariusz Palacz (obaj Florian). Na drugich miejscach uplasowali się Krzysztof Głąb w kat. wiekowej 40-49 lat oraz Zbigniew Macoch (obaj NGB) w kat. wiekowej 60-69 lat.
W biegu przedszkolaka triumfowali: Antonina Mazik (Przedszkole 2 Kłobuck) i Kacper Droś (Przedszkole Starokrzepice); w biegu kl. I-II: Hanna Lubczyńska (SP 1 Kłobuck) i Wiktor Nicia (SP 2 Kłobuck); w biegu kl. III-IV: Łucja Matuszczyk (Piotrków Trybunalski) i Szymon Krótki (SP 3 Lubliniec); w biegu kl. V-VI: Olga Droś (SP Starokrzepice) i Kajetan Wydmuch (SP 1 Kłobuck); w biegu kl. I-III gimnazjum: Julia Pyrak (Gimnazjum Krzepice) i Szymon Balcerzak (Gimnazjum Opatów); w biegu szkół ponadgimnazjalnych: Julia Kuc (ZS Krzepice) i Damian Skupiński (ZS 2 Wieluń).

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, powiat

Księgi wieczyste z Kłobucka do Częstochowy?

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Centra przesiadkowe – ważny krok do przodu w zakresie komunikacji lokalnej

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Świętowaliśmy rocznicę konstytucji

Jarosław Jędrysiak7 maja 2022

Podpisanie umów na przebudowę dróg gminnych

Marcin Syguda22 kwietnia 2022

Wsparcie dla goszczących uchodźców

Jarosław Jędrysiak31 marca 2022

Dzień Kobiet

Marcin Syguda8 marca 2022