Kłobuck, powiat

Będą kary za palenie śmieciami?

Maciej Lesik zwrócił uwagę na bardzo aktualny teraz problem trującego dymu z kominów domostw. Problem wciąż czekający na rozwiązanie i powracający jak bumerang co roku.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Będą kary za palenie śmieciami?

PROBLEM. W naszych miejscowościach początek sezonu grzewczego można rozpoznać nie tylko wzrokiem, ale i węchem. Najgorsze jest to, że w piecach często ląduje także to, co absolutnie nie powinno się tam znaleźć. Mało kto zdaje też sobie sprawę, że paląc niewłaściwym opałem, trujemy nie tylko sąsiadów, ale i siebie

Jarosław Jędrysiak

To problem aktualny co roku zimą i taki, który dotyka wielu ludzi. Ba, nawet tych, którym smród palonej w piecach gumy czy topiącego się na paleniskach plastiku przeszkadza mniej niż innym. Bo każdy, kto chodzi po ulicach w oparach tych spalonych odpadów, wdycha szkodliwe, często rakotwórcze substancje. Obojętność, a czasem niewiedza szkodzą tu znacznie bardziej niż mogłoby się wydawać.

Kto ma dopilnować?
Podczas ostatniej sesji rady powiatu referowane były zagadnienia związane z ochroną środowiska. W powiecie kłobuckim właśnie dymy z prywatnych kominów są przykuwającym uwagę problemem.
– Co do zanieczyszczenia powietrza, to myślę, że problemem nie są u nas zakłady przemysłowe. Największym problemem są domostwa i niska emisja. Wieczorem czy nawet w ciągu dnia w sezonie grzewczym jest „masakra”. Po prostu cały czas czuć w powietrzu jakiś unoszący się dym. Ludzie różnymi rzeczami w piecach palą. Nie do końca tym, czym powinni. Jakie są drogi, by móc kontrolować to zjawisko? Jak reagować, gdy ktoś pali tym, czym nie powinien palić? – pytał podczas obrad radny Maciej Lesik.

Więcej w najnowszym numerze GK (46) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, powiat

Księgi wieczyste z Kłobucka do Częstochowy?

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Centra przesiadkowe – ważny krok do przodu w zakresie komunikacji lokalnej

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Świętowaliśmy rocznicę konstytucji

Jarosław Jędrysiak7 maja 2022

Podpisanie umów na przebudowę dróg gminnych

Marcin Syguda22 kwietnia 2022

Wsparcie dla goszczących uchodźców

Jarosław Jędrysiak31 marca 2022

Dzień Kobiet

Marcin Syguda8 marca 2022