Dankowice

Zawrócili w głowie!

Bawiły się dzieci, bawili dorośli. Bal karnawałowy odbył się głównie dzięki aktywnej młodzieży z Dankowic, której projekt uzyskał wsparcie grantowe.
MŁODZIEŻOWA RADA SOŁECKA DANKOWICE
Zawrócili w głowie!

AKCJA. Młodzi aktywni mieszkańcy Dankowic mają za sobą finał projektu „Bądź gotowy na zimowy zawrót głowy”, dofinansowanego i zrealizowanego w ramach ogólnopolskiego programu grantowego „Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanie”

W minioną sobotę balem karnawałowym „W krainie bajek i baśni” zakończono projekt grantowy skierowany do najmłodszych, a realizowany przez nieco starszych mieszkańców Dankowic. Na zabawę w remizie OSP zjechały więc małe księżniczki, wróżki, przybyli piraci, kowboje – by w swych pięknych przebraniach wspólnie bawić się i tańczyć. Zresztą także w towarzystwie młodzieży i dorosłych, bo zręczne animatorki potrafiły wielu wciągnąć w balową atmosferę. Mieszkańcy Dankowic nie byli tu zresztą sami.

– Na bal przybyli też goście, m.in. zaprzyjaźniona grupa młodzieży ze Świętochłowic, która również była laureatem konkursu grantowego „Wkrętak” – mówi sołtys Jakub Zalewski, który swym entuzjazmem do działania zaraża coraz szersze kręgi mieszkańców swojej wsi.

Podczas karnawałowej imprezy rozstrzygnięto także konkurs sołecki „Mój zimowy pejzaż Dankowic”. W rysunku i malarstwie próbowały tu swych sił dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjów. Laureatów wymieniamy obok.

– Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że wspólnie możemy osiągnąć wiele, że naszym działaniom są przychylni mieszkańcy sołectwa. Dzięki wsparciu wielu osób udało nam się spełnić dziecięce marzenia – mówią członkowie Młodzieżowej Rady Sołeckiej, który cały zimowy zawrót głowy przygotowali wraz z wolontariuszami i opiekunami.

Zdradzimy też, że młodzież myśli już o kolejnym projekcie. Tym razem skierowanym do seniorów. (jar)

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Olga Tomaszewska, Julia Krysiak, Tymoteusz Mirek, Kinga Tomaszewska, Magdalena Borecka, Julia Sulowska, Klaudia Makles, Izabela Kempińska, Dominika Filak, Klaudia Tekieli, Radosław Pyzik, Bartek Tekieli.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dankowice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Dankowice

Terapia zajęciowa już od dekady

Jarosław Jędrysiak29 lutego 2024

Woda zalewa drogę i posesje mieszkańców

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2024

Ekologiczne warsztaty dla pokoleń

Jarosław Jędrysiak27 listopada 2023

Włączali myślenie – w trosce o cyberbezpieczeństwo

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

O bezpieczeństwie w Dankowicach

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2023

Dankowice w filmowym dokumencie

Jarosław Jędrysiak21 listopada 2022