Popów, Zawady

W gronie szacownych jubilatów

50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego gratulowano 11 parom mieszkanek i mieszkańców gminy Popów.
W gronie szacownych jubilatów

W gminie Popów obchodzono uroczyście jubileusz złotych godów. Tym razem pięknych rocznic 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego gratulowano 11 parom mieszkanek i mieszkańców gminy

Złote gody świętowano w urzędzie gminy w minioną środę. Zgodnie z tradycyjnym dla takich okazji ceremoniałem gości – jubilatów – podejmowali w Zawadach wójt Bolesław Świtała, przewodniczący rady Henryk Wróż, sekretarz gminy Ewa Kardas-Bernaś oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Emilia Krawczyk.
W podniosłej atmosferze szacowni goście zostali udekorowani przez wójta medalami przysługującymi za 50-letnie pożycie małżeńskie – jakie przyznawane są przez Prezydenta RP. Oczywiście przygotowano też okolicznościowe upominki i kwiaty. Miejscową tradycją jest przy okazji złotych jubileuszów nie tylko poczęstunek dla gości, ale także występ artystyczny. Tutaj uroczystość uświetnił śpiewem zespół Koła Emerytów i Rencistów z Popowa.
– Jubilaci chętnie biorą udział w tych uroczystościach. Mogą spotkać się z rówieśnikami, powspominać. Należy im się podziękowanie od rodzinnej gminy. I ciepłe słowa, które skierował do nich wójt gminy – podsumowuje Emilia Krawczyk. (jar)

ZŁOTE GODY ŚWIĘTOWALI

Barbara i Leszek Combikowie, Alicja i Tadeusz Lisowie, Anna i Jerzy Lisowie, Barbara i Stanisław Matyszczakowie, Honorata i Jan Nicerowie, Marianna i Zygmunt Radkowie, Janina i Ryszard Strzelczykowie, Halina i Stanisław Tasarzowie, Lidia i Zenon Telengowie, Kazimiera i Marian Wąsowie, Irena i Tadeusz Wojtyrowie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów, Zawady

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Popów, Zawady

Klub „Tygrysek” zaopiekuje się dziećmi

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Razem możemy więcej! Wielkanocny jarmark

Jarosław Jędrysiak2 kwietnia 2023

Dopiero szósty przetarg dał wyniki

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2022

Nie dokończą przedszkola? Dzieci będą marzły?

Jarosław Jędrysiak28 sierpnia 2018

Szambo w domu

Jarosław Jędrysiak26 czerwca 2018

Gimnazjalna ślepa uliczka

Redakcja3 stycznia 2016