Kłobuck, powiat

Antra Kłobuck mistrzem ALHPN!

Mistrzowska drużyna Antry Kłobuck z nagrodami oraz gośćmi honorowymi i organizatorami halowej ligi.
Antra Kłobuck mistrzem ALHPN!

HALOWA PIŁKA NOŻNA. Liderująca przez większą część halowych rozgrywek oraz posiadająca trzypunktową przewagę przed ostatnią, jedenastą kolejką Antra Kłobuck wywalczyła mistrzowski tytuł Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Kłobucku. Podopieczni Łukasza Skwary są także drugim zespołem z Kłobucka, który cieszył się z końcowego sukcesu w XI-letniej historii ALHPN (pierwszym była mistrzowska w sezonie 2008/2009 Administracja, m.in. z Krzysztofem Nowakiem i Maciejem Biernackim w składzie)

Stanisław Wrzesiński

Przed ostatnią, decydującą XI kolejką możliwych było kilka scenariuszy dotyczących końcowej klasyfikacji, ale również kolejności na trzech medalowych miejscach. Najpoważniejszym kandydatem do tegorocznego mistrzostwa ALHPN ciągle pozostawała prowadząca w tabeli Antra Kłobuck, która dzięki znakomitej drugiej połowie 5:2 (1:2) pokonała w ubiegłotygodniowej X kolejce doświadczony, nieobliczalny częstochowski Kantor Demarko. Trzy punkty mniej miał częstochowski Fa-Metal, który w przypadku wygranej z oldbojami z Miedźna musiał liczyć na potknięcie, czyli przegraną kłobuckiej Antry, z doświadczonym zespołem z Panek.
Podopieczni Wiesława Fajera w przypadku równej liczby punktów z Antrą legitymowali się lepszym bilansem bezpośredniego meczu (3:2 w VIII kolejce). Było również wiadomo, że do ostatniego, szóstego pojedynku XI kolejki będzie trwała zacięta walka o tzw. medalowe miejsca (I-III) w klasyfikacji końcowej oraz że mistrzowskiego tytułu sprzed roku nie obroni już ZIB Bernat Miedźno, który niemniej ciągle pozostawał w grze o najniższy stopień podium.
Halowa rzeczywistość, której znakomitym podsumowaniem był ostatni zaskoczyła trochę nawet samych głównych organizatorów. Pierwszy pojedynek XI kolejki, w którym częstochowskie Rozdzielnie Elektryczne wygrały z Promilem 3:0, spowodował, że młoda kłobucka drużyna zakończyła halową ligę bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Niemniej podczas zakończenia za hart ducha, ambicję oraz wolę walki podczas tegorocznych halowych rozgrywek została uhonorowana pucharem fair play.
Niespodziewana porażka 1:2 (0:1) w drugim meczu Fa-Metalu (osłabionego brakiem m.in. najlepszego strzelca Patryka Chajdusia) z oldbojami z Miedźna (którzy w tym spotkaniu grali jakby mieli co najmniej dwadzieścia lat mniej) spowodowała, że w tym momencie poznaliśmy mistrza ALHPN, którym została Antra Kłobuck. Dla Oldboysów prowadzenie zdobył w 6. minucie grający na co dzień w Gromie Miedźno Jakub Chwist, a na 2:0 podwyższył w 23. minucie weteran piłkarskich boisk naszego powiatu (ostatnio A- -klasowa Sparta Nowa Wieś), Rafał Jędrysiak. Rozmiary przegranej zmniejszył na zaledwie 13 sekund przed zakończeniem meczu Dawid Kos.
W spotkaniu, w którym akcje i parady bramkarzy zmieniały się jak w kalejdoskopie, znakomicie zaprezentował się zwłaszcza golkiper Oldboysów, Krzysztof Kuźnik, który w wielu podbramkowych sytuacjach bronił z wyczuciem oraz, a także dalekimi wyrzutami bardzo dobrze rozpoczynał akcje ofensywne drużyny z Miedźna. Po tej przegranej podopieczni Wiesława Fajera nie dość, że zaprzepaścili szansę (w tym momencie) na końcowy sukces, to jeszcze nie byli pewni nawet medalowej pozycji (ich ostateczne miejsce uzależnione było od pozostałych wyników w XI kolejce).
Kto myślał, że piłkarskie emocje w tym momencie opadły, był, jak się potem okazało, w dużym błędzie. W trzecim spotkaniu, pomimo wygranej 5:3 (1:2) z ubiegłorocznym mistrzem, ZIB-em Bernat Miedźno, Koral/Seven Kłobuck nie był pewien medalowej pozycji. Zresztą pierwsza połowa wcale nie zapowiadała końcowego sukcesu kłobuckiej drużyny. Prowadzenie objął w 3. minucie ZIB po celnym strzale Dariusza Bernata. Wyrównał niezwłocznie Marcin Bryś, prowadzący w przeszłości m.in. Błękitnych Libidza. Na prowadzenie wyprowadził ZIB Kamil Bernat. O końcowym wyniku tego meczu zadecydowały jednak trzy minuty (pomiędzy 13. a 15.), w których trzy gole zdobył Jacek Rokosa. W końcówce jeszcze po jednej bramce strzelili Tomasz Szecówka (ZIB) oraz Marek Palutkiewicz (Koral/Seven).
W czwartym pojedynku Antra Kłobuck, pokonując 3:2 (1:0) Paneluks Panki, przypieczętowała mistrzowski tytuł, za co w nagrodę otrzymała puchar ufundowany przez burmistrza Kłobucka. Bohaterem meczu był zdobywca pierwszej oraz zwycięskiej bramki dla Antry, Michał Strzelczyk, który następnie jako zawodnik niezrzeszony został uhonorowany statuetką MVP halowej ligi. Jednak prawdziwą piłkarską ucztą uraczyli licznych kibiców (którzy podziękowali na zakończenie zawodnikom owacjami na stojąco) piłkarze Romtransu Golse Ostrowy i Stalco Kłobuck (obydwa zespoły w przypadku wygranej miały szanse nawet na drugie miejsce). Ostatecznie po 24 minutach najprawdopodobniej najlepszego spotkania całej halowej tegorocznej ligi Romtrans 3:3 (1:1) zremisował ze Stalco. Powyższy rezultat spowodował, że Stalco zajęło ostatecznie czwarte miejsce, a Romtrans piąte.
Przy równej liczbie 21 punktów o wyższym, czyli drugim miejscu Fa-Metalu decydował wygrany 5:2 w X kolejce bezpośredni mecz z Koralem/ Sevenem. Podobnie było w przypadku miejsca ósmego – Paneluks Panki pokonał 3:0 (III kolejka) Oldboysów Miedźno. Natomiast w przypadku szóstego miejsca, przy remisie1:1 w bezpośrednim spotkaniu pomiędzy Jagiellończykami a ZIb-em Bernat, na korzyść częstochowskiego zespołu zadecydował kolejny punkt regulaminu, czyli korzystniejsza różnica bramek (17:9). W klasyfikacji strzelców z dorobkiem 24 bramek (rekord liczby strzelonych goli w dotychczasowych 11 edycjach ligi) triumfował Cezary Tomziński (Antra) przed zdobywcą 20 goli Janem Cianciarę (ZIB) oraz strzelcem 17 bramek Michałem Strzelczykiem (Antra).
Zwycięską drużynę Antry Kłobuck reprezentowali: Mirosław Szewczyk (br), Łukasz Skwara (kpt), Cezary Tomziński, Michał Strzelczyk, Sebastian Kotyl, Krzysztof Hudy, Dawid Jelonek, Szymon Wróbel, Marcin Nowak, Jacek Sosnowski i Janusz Strzelczyk.
Podczas uroczystego zakończenia amatorskiej ligi wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale (I-III miejsce) oraz pamiątkowe kubki z wizerunkiem poszczególnych zespołów, a triumfatorzy klasyfikacji indywidualnych statuetki i nagrody rzeczowe, które wręczali przedstawiciele władz lokalnych oraz organizatorzy imprezy.

NAGRODY INDYWIDUALNE XI ALHPN W KŁOBUCKU

MVP (zawodnik zrzeszony): Jacek Rokosa (Koral/Seven Kłobuck).
MVP (zawodnik niezrzeszony): Michał Strzelczyk (Antra Kłobuck).
Najlepszy strzelec: Cezary Tomziński (Antra Kłobuck) – 24 bramki.
Najlepszy bramkarz: Paweł Kępa (Romtrans Golse Ostrowy).
Nagroda fair play: Promil Kłobuck.


POZOSTAŁE WYNIKI ALHPN (XI KOLEJKA)

Promil Kłobuck – AGG Rozdzielnie Elektryczne 0:3 (0:1)
Bramki:
Mateusz Ściebura-2, Dawid Mielczarek (AGG).

Paneluks Oldboys Panki – Antra Kłobuck 2:3 (0:1)
Bramki:
Robert Hyra, Przemysław Pietrzak (Paneluks); Michał Strzelczyk- 2, Sebastian Kotyl (Antra).

Kantor Demarko Częstochowa – Jagiellończycy Częstochowa 2:7 (0:2)
Bramki:
Robert Cierpiński, Tomasz Gierzyński (Kantor); Patryk Błaszczyk-3, Sławomir Gąciarek, Piotr Budzowski, Robert Telęga, Waldemar Góra (Jagiellończycy).

Romtrans Golse Ostrowy – Stalco Kłobuck 3:3 (1:1)
Bramki:
Robert Leśnikowski-2, Paweł Gala (Romtrans); Mariusz Pawelec-2, Mariusz Norkowski (Stalco).


Klasyfikacja końcowa ALHPN w Kłobucku

Drużyna M Pkt Bramki
1. Antra Kłobuck 11 27 46:19
2. Fa-Metal
Częstochowa
11 21 34:20
3. Koral/Seven
Kłobuck
11 21 44:27
4. Stalco Kłobuck 11 20 33:22
5. Romtrans Golse
Ostrowy
11 19 23:15
6. Jagiellończycy
Częstochowa
11 17 35:18
7. ZIB Bernat
Miedźno
11 17 40:31
8. Paneluks Oldboys
Panki
11 14 23:27
9. Oldboys Miedźno 11 14 15:32
10. Kantor Demarko 11 12 23:38
11. AGG Rozdzielenie Elektryczne 11 8 26:40
12. Promil Kłobuck 11 0 9:62


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, powiat

Księgi wieczyste z Kłobucka do Częstochowy?

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Centra przesiadkowe – ważny krok do przodu w zakresie komunikacji lokalnej

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Świętowaliśmy rocznicę konstytucji

Jarosław Jędrysiak7 maja 2022

Podpisanie umów na przebudowę dróg gminnych

Marcin Syguda22 kwietnia 2022

Wsparcie dla goszczących uchodźców

Jarosław Jędrysiak31 marca 2022

Dzień Kobiet

Marcin Syguda8 marca 2022