Kule

Mamy Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej

Dowódca COSSW w Kulach odbiera nowy sztandar jednostki.
Mamy Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej

UROCZYSTOŚĆ. Dobrze znany mieszkańcom powiatu – choćby z naszych łamów – Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach od 1 stycznia posiada rangę centralnej instytucji szkoleniowej służby więziennej. Teraz, w poniedziałek, podczas uroczystej ceremonii COSSW w Kulach otrzymał też sztandar

Rzadko możemy się chwalić obecnością na naszym terenie instytucji o charakterze centralnym – czyli tych najważniejszych w państwie w swojej dziedzinie. Od początku tego roku takową już mamy. I jest nią Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Lokalizacja – ta sama jak wcześniej. Ranga – znacznie wyższa. Tylko pogratulować dowództwu i kadrze jednostki.
Poniedziałek dla COSSW w Kulach był nadzwyczaj świąteczny. Odbyło się uroczyste nadanie sztandaru awansowanej na wyższy szczebel organizacyjny instytucji.
– Jest to dla nas data historyczna, która zostanie w pamięci wszystkich funkcjonariuszy i pracowników ośrodka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną przez ks. abpa metropolitę częstochowskiego Wacława Depo w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Po mszy w sali Papieskiej w klasztorze jasnogórskim komendant COSSW w Kulach, ppłk Dariusz Małolepszy, odebrał z rąk dyrektora generalnego służby więziennej, gen. Jacka Kitlińskiego, nowo nadany jednostce sztandar – relacjonuje rzeczniczka ośrodka, kpt. Paulina Ryś-Gonera.
W ceremonii uczestniczyli wysocy przedstawiciele kilku ministerstw, parlamentarzyści, samorządowcy i oczywiście wysokiego stopnia przedstawiciele innych służb mundurowych. Oczywista w tych okolicznościach była także obecność szerokiej reprezentacji najwyższego dowództwa służby więziennej.
– W okolicznościowym przemówieniu wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pogratulował nadania sztandaru i podkreślił, że „towarzyszy on w najważniejszych momentach życia jednostki, zarówno tych radosnych, jak i tych smut – nych”. Dyrektor generalny służby więziennej gen. Jacek Kitliński podkreślił, że „sztandar jest materialnym odzwierciedleniem najlepszych tradycji więziennictwa: służby społeczeństwu, wierności ideałom, praworządności i poszanowania godności ludzkiej oraz zaszczytnej, ofiarnej i wiernej służby dla Rzeczpospolitej Polskiej” – cytuje kapitan Ryś- -Gonera.
Komendant COSSW w Kulach dziękował zaproszonym gościom i sponsorom sztandaru.
– Nadanie sztandaru Centralnemu Ośrodkowi Szkolenia Służby Więziennej zwieńczyło centralne obchody święta naszej formacji. 10 lutego w siedzibie COSSW w Kulach wręczono funkcjonariuszom i pracownikom służby więziennej odznaczenia. Nadano także wyższe stopnie służbowe – podsumowuje rzeczniczka jednostki.
K - Mamy Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej 2

Podniosła uroczystość odbyła się w Częstochowie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kule

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kule

W końcu będzie dobra droga powiatowa

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2023

Ćwiczyli działanie w sytuacji kryzysowej

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2022

Będą popularyzować krwiodawstwo

Jarosław Jędrysiak28 września 2021

Wyszkolili podoficerów, przekazali sprzęt

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2021

„Służymy pomocą – mamy to we krwi”

Jarosław Jędrysiak14 marca 2021

Służba więzienna oddaje osocze i krew

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2020