Krzepice, powiat

Wspólnie śpiewali przez internet

Uczestnicy projektu współdziałali online. Każde okienko – to ktoś śpiewający u siebie, ale wspólnie z innymi.
Wspólnie śpiewali przez internet

AKCJA. Gdy dzisiejsze ograniczenia przeszkodziły w normalnym funkcjonowaniu kultury, pomysłowi ludzie związani z tą sferą ludzkiej aktywności znaleźli sposób, by robić coś wspólnie, choć na bezpieczną odległość. Tak powstał projekt #uczniowieonline

W gronie osób związanych z krzepickim domem kultury pojawił się pomysł na wspólne i twórcze zagospodarowanie czasu. Tego bywa ostatnio więcej, choć z powodu wymuszonej izolacji ma się poczucie, że sprawy nie idą naprzód w takim tempie, jak dawniej. Stąd rodzą się ciekawe pomysły.
– Zdecydowałam się nagrać utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Zaprosiłam do tego projektu swoich uczniów, którzy zostali, że tak powiem, dotknięci przez nagły brak zajęć wokalnych. I to mimo ich ogromnych chęci do dalszego rozwoju. Projekt był więc stworzony po to, aby stworzyć im cel, który tym bardziej zachęci do dalszej pracy nad swoim głosem – mówi nam Ewelina Hałka, instruktorka Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach.
– Oczywiście teraz uczymy się zdalnie. Udało nam się połączyć siły online – dodaje.
Akompaniament na potrzeby projektu stworzył Michał Wiśniewski. A prawie wszyscy uczestnicy tego wokalnego i zdalnego zarazem projektu to osoby w wieku od 5 do 14 lat Nie tylko z Krzepic – po prostu z powiatu kłobuckiego. O czym razem zaśpiewali w tych trudnych czasach? Pomysłodawczyni projektu mówi, że ten projekt i ta piosenka to wołanie do wszystkich nas, do Polaków. Takie optymistyczne wołanie, wbrew obecnym troskom.
– W utworze śpiewamy o tym, że mamy szczęście, że jesteśmy Polakami. Myślę, że w obecnej sytuacji nie mamy jeszcze najgorzej. A tym utworem chcemy przede wszystkim zjednoczyć się jeszcze bardziej i dać nadzieję na lepsze jutro – wyjaśnia Ewelina Hałka.
Jest też w tym wszystkim także oczywisty walor edukacyjny – taki pozamuzyczny. Młodzi ludzie zobaczyli, że ciężka praca i kroczenie po ścieżce samorozwoju ma sens niezależnie od okoliczności i nawet wbrew wszelkim trudnościom.
Dorzućmy na koniec, że to niejedyny artystyczny projekt online ostatnio angażujący także osoby z naszego powiatu. Na nieco podobnej zasadzie współpracy online osób z kilku sąsiednich powiatów powstał utwór „Co mi Panie dasz” Adama Sztaby. Z udziałem naszej rozmówczyni, pani Eweliny. I ten utwór, i efekty pracy nad projektem #uczniowieonline można znaleźć w internecie – najłatwiej przez linki na facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach. Zresztą w ogóle zachęcamy do śledzenia tych kanałów, bo szkoda nie wiedzieć, co razem tworzy nasza młodzież. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice, powiat

Lepszy transport w Krzepicach, Pankach i Przystajni

Jarosław Jędrysiak28 sierpnia 2023

Podsumowano program rozwoju czytelnictwa

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2022

„Szlachetna Paczka” pomaga dzięki ludziom dobrej woli

Jarosław Jędrysiak16 grudnia 2021

Zaszczepiło się jeszcze 87 osób

Jarosław Jędrysiak2 października 2021

„Po cholerę” wypowiadać się na sesjach?

Jarosław Jędrysiak4 maja 2021

Ile się płaci za bezdomne zwierzę?

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2021