Kłobuck, powiat

ZOZ szuka lekarzy

ZOZ szuka lekarzy – i oby ich znalazł.
ZOZ szuka lekarzy

ZDROWIE. Od ręki Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku zatrudni lekarzy. Chodzi zarówno o szpitale, jak i podstawową opiekę zdrowotną

Kłobucki ZOZ pilnie chce zatrudnić trzech lekarzy. Chodzi o specjalistę chorób wewnętrznych, na którego czeka praca w Oddziale Chorób Wewnętrznych w szpitalu w Krzepicach, i specjalistę z zakresu pediatrii do pracy w Oddziale Chorób Dziecięcych szpitala w Kłobucku. Chodzi także o lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który podjąłby pracę w Poradni Ogólnej w Ługach Radłach w gminie Przystajń.
Warto przy tej okazji przypomnieć o czymś, co w świadomości mieszkańców wciąż nie funkcjonuje wystarczająco dobrze. Chodzi szczególnie o kwestię pracy lekarzy w podstawowej opiece zdrowotnej – szczególnie w wiejskich ośrodkach. Od lat oczekiwania mieszkańców korzystających z tej opieki potrafią drastycznie rozjeżdżać się z sytuacją na rynku pracy. Bo zainteresowanie lekarzy pracą w wiejskich poradniach – zwłaszcza gdzieś dalej od miasta – od dawna jest po prostu nieduże, a często chętnych do podjęcia takiej pracy całkiem brak. I czasem korzystne warunki finansowe czy dodatkowe zapewniane przez ZOZ niekoniecznie wystarczają, by ktokolwiek odpowiedział na taką ofertę pracy. Mówi się, że dla młodego lekarza ważniejsze jest po prostu zawodowe rozwijanie się gdzieś w pracy w mieście, gdzie można też myśleć o zdobywaniu doświadczenia, specjalizowaniu się. W takiej perspektywie praca w wiejskim ośrodku, nawet dobrze opłacana, niekoniecznie jest atrakcyjna.
Z drugiej strony mieszkańcy wielokrotnie wyrażają przekonanie – i dzieje się to chyba we wszystkich gminach – że obsada personalna ośrodków jest zbyt mała. Że przydałoby się na przykład dwóch lekarzy, a nie jeden. Czasem też oczekuje się w społeczeństwie wymiany obecnego lekarza na inną osobę i zgłasza takie postulaty samorządowi. Warto przy tej okazji wiedzieć, że już od lat lekarze nie czekają w kolejce na pracę gdzieś w wiejskim ośrodku. Raczej szczęście mają w tych niedużych wioskach, gdzie lekarza po prostu w ogóle mają.
Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku poradni w Ługach Radłach ZOZ znajdzie medyka, który zdecyduje się podjąć tam pracę. Potrzeba posiadania specjalistów na oddziałach szpitalnych oczywiście nie podlega dyskusji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, powiat

Księgi wieczyste z Kłobucka do Częstochowy?

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Centra przesiadkowe – ważny krok do przodu w zakresie komunikacji lokalnej

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Świętowaliśmy rocznicę konstytucji

Jarosław Jędrysiak7 maja 2022

Podpisanie umów na przebudowę dróg gminnych

Marcin Syguda22 kwietnia 2022

Wsparcie dla goszczących uchodźców

Jarosław Jędrysiak31 marca 2022

Dzień Kobiet

Marcin Syguda8 marca 2022