Wręczyca

Oświata nieczynna do września

Oświata ruszy na nowo dopiero po wakacjach. Gmina podjęła decyzję po analizie sondażu opinii rodziców.
Oświata nieczynna do września

OŚWIATA. Dla pewności – ale i dlatego, że okoliczności na to pozwalają – w gminie Wręczyca Wielka placówki oświatowe i wychowawcze pozostaną zamknięte do końca zbliżających się wakacji

Zgodnie z komunikatem gminy przed podjęciem decyzji wzięto pod uwagę głównie dwie okoliczności. Pierwsza to obserwowana niezmniejszająca się liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2. I tu szczególnie zwraca uwagę sytuacja w województwie śląskim, a także w naszym powiecie, gdzie ostatnio notuje się wzrost liczby potwierdzonych zakażeń, a nie ich spadek. Druga okoliczność to opinia rodziców dzieci, które korzystają z gminnych placówek. Rodzice wypowiedzieli się w przeprowadzonych badaniach ankietowych i na ich zdanie w sprawie powołuje się gmina, podejmując teraz decyzję, aby otwarcie placówek oświatowych przesunąć na 1 września. Innymi słowy szkoły i przedszkola gminne we Wręczycy i sąsiednich miejscowościach ruszą dopiero po wakacjach, od nowego roku szkolnego. A do tego czasu zajęcia z dziećmi będą prowadzone na dotychczasowych zasadach.
Gmina przypomina też, że w przypadku nieuczęszczania dzieci do przedszkoli i szkół rodzice zachowują prawo do zasiłku opiekuńczego lub dodatkowego zasiłku opiekuńczego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca

Wpuść montera

Jarosław Jędrysiak3 marca 2024

Środki dla szkolnych bibliotek

Jarosław Jędrysiak8 lutego 2024

Strażacy i samorządy ponad granicami

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Znęcał się nad żoną

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Wręczyckie złote gody

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2022

Już podano wakacyjne dyżury przedszkoli

Jarosław Jędrysiak1 maja 2022