Wręczyca

Autografy na polonezie, by pomóc choremu dziecku

Akcję charytatywną wsparli także urzędnicy z Wręczycy. Jej forma – ciekawa i niespotykana.
Autografy na polonezie, by pomóc choremu dziecku

AKCJA. Różnych sposobów imają się ludzie, by zgromadzić pomoc dla potrzebujących. W tym przypadku chodzi o środki na rzecz małego i ciężko chorego dziecka. A pomysł na to, jak zebrać pieniądze – jest niezwykły

Pomysł polega na tym, by zebrać autografy znanych osób i różne fanty, które potem trafią na licytację i pozwolą zebrać środki na leczenie 2,5-rocznego Ksawerego Rynkiewicza, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebującego na leczenie aż 9 milionów złotych. Niezwykłość mieści się w tym, jak się te fanty i autografy zbiera. Mieszkaniec gminy Wręczyca, Marcin Maciołek, wraz z grupą, w skład której wchodzą także: Aleksandra Jaroszewska, Paulina Szymanek, Tom Mankiewicz, Dorota Borowska i Agnieszka Urbanik, podróżuje po Polsce specjalnym polonezem truckiem, który sam służy jako miejsce składania autografów przez znane osoby. Na karoserii auto ma specjalne miejsca, gdzie już mieszczą się podpisy wielu znanych osób. Jest tam więc autograf Anny Dymnej, jest wpis Jurka Owsiaka, podpis Mateusza Damięckiego, Aleksandry Radwan. I kilku innych. A auto jest cały czas w trasie. Ostatnio zajechało właśnie pod urząd we Wręczycy – w gminie pana Marcina. Do poloneza dołączona jest też specjalna książka na „autografy drużynowe” – jako akt własności całego pojazdu. Do tej księgi wpisali się też wręczyccy urzędnicy na czele z wójtem Tomaszem Osińskim.
Wszystko, co uda się zgromadzić podczas tej akcji, zwanej Pol-Truck-Expedition, trafi na aukcję, a przychód z niej zostanie przekazany na leczenie małego Ksawerego.
Można też wesprzeć małego chłopca poprzez umieszczenie reklamy na tym podpisywanym przez znane osoby polonezie. W końcu auto jeździ po całej Polsce i rzuca się w oczy, więc… Wręczyca na przykład już będzie w ten sposób promowana, bo wójt i urzędnicy wsparli akcję, a na auto trafiła naklejka z herbem gminy.
Akcję może też wesprzeć każdy – w sposób nieco bardziej tradycyjny. Poprzez portal wspomagający akcie charytatywne. Pod adresem: siepomaga.pl/ksawerypol-truckexpedition. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca

Wpuść montera

Jarosław Jędrysiak3 marca 2024

Środki dla szkolnych bibliotek

Jarosław Jędrysiak8 lutego 2024

Strażacy i samorządy ponad granicami

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Znęcał się nad żoną

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Wręczyckie złote gody

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2022

Już podano wakacyjne dyżury przedszkoli

Jarosław Jędrysiak1 maja 2022