Parzymiechy

Przyjadą informować o programie Czyste Powietrze

Ułatwieniem może być wizyta na miejscu – czyli tam, gdzie mieszkańcy mają blisko – Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze. ARCH.
Przyjadą informować o programie Czyste Powietrze

EKOLOGIA. Mieszkańcy, którzy są zainteresowani uzyskaniem dotacji w ramach programu Czyste Powietrze, będą mogli uzyskać potrzebne informacje na miejscu, u siebie

Program Czyste Powietrze, inaczej niż wcześniej zapowiadane także w naszym powiecie programy gminne, wymaga samodzielnego zainteresowania się sprawą ze strony mieszkańców. Tu po prostu o środki, które są do wzięcia, trzeba wystąpić samemu. Rzecz w tym, że nie zawsze chęci skorzystania z takiej pomocy towarzyszy wiedza, jak to zrobić.
Ułatwieniem może być wizyta na miejscu – czyli tam, gdzie mieszkańcy mają blisko – Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze. Takie mobilne biuro przyjedzie wkrótce do Parzymiech. Kiedy i gdzie dokładnie?
Wizyta mobilnego biura, a więc i okazja do zasięgnięcia informacji, będzie we wtorek 11 sierpnia w godzinach od 9.00 do 12.30. Mobilne biuro „zaparkuje” przy remizie w Parzymiechach (czyli przy Częstochowskiej 7). Będzie to okazja, by skorzystać z konsultacji prowadzonych przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
– Osoby zainteresowane aplikowaniem o środki w ramach programu Czyste Powietrze uzyskają informacje m.in. w zakresie zasad programu, wysokości dofinansowania, rozwiązań termomodernizacyjnych, a także będą mogły uzyskać pomoc przy wypełnieniu wniosku – podaje Beata Sośniak z Urzędu Gminy w Lipiu.
Warto też dodać, że niezależnie od wizyty mobilego biura informacje na temat programu Czyste Powietrze można zdobyć na bieżąco także w urzędzie gminy. Bezpłatnej pomocy w tym zakresie udziela tu, w ramach gminnego punktu konsultacyjnego, pracownik urzędu. Kontakt w tej sprawie jest dostępny pod telefonem 343 188 032, wewnętrzny 39. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parzymiechy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Parzymiechy

Posiłek w dobrych warunkach

Jarosław Jędrysiak30 października 2023

Odszedł charyzmatyczny popularyzator historii

Jarosław Jędrysiak28 października 2023

Część chodnika przy krajówce już gotowa

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

Wspominano męczeństwo wsi polskiej

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

ZRYW startuje w wielu imprezach biegowych

Redakcja24 maja 2023

Zwłoki w stawie

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2022