Kłobuck, Krzepice

Powrót do szkół? Powiat radzi czekać

Zalecone zostało rozpoczęcie roku szkolnego w kłobuckich placówkach od nauki zdalnej – przynajmniej do 11 września. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Powrót do szkół? Powiat radzi czekać

EDUKACJA. Aż sześciokrotny wzrost liczby zakażonych koronawirusem w powiecie kłobuckim w sierpniu spowodował, że zarząd powiatu wydał rekomendację dotyczącą rozpoczęcia nauki w szkolnych klasach dopiero od 11 września

Powiat wydał tę rekomendację konkretnie dla dyrektorów tych szkół, dla których jest organem prowadzącym – czyli dla trzech zespołów szkół średnich w Kłobucku i dla Zespołu Szkół w Krzepicach. Zalecone zostało rozpoczęcie roku szkolnego w tych placówkach od nauki zdalnej – przynajmniej do 11 września.
Podstawą rekomendacji jest odnotowany wzrost liczby zakażeń – od 11 przypadków aktywnych 1 sierpnia do 73 w dniu 26 sierpnia – gdy wydano rekomendację. Jak łatwo policzyć, postawą rekomendacji był wzrost zakażeń o ponad 600 procent. A wiemy skądinąd, że liczba odnotowanych przypadków w kolejnych dniach jeszcze w powiecie urosła.
Zarząd powiatu, po przeanalizowaniu sytuacji, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, zgodnie z sugestiami wielu instytucji i naukowców, zarekomendował ten dodatkowy okres „kwarantanny”. Okres dwóch tygodni jej trwania nie jest przypadkowy. To dwa tygodnie od końca wakacji, czyli zarazem dwa tygodnie od najpóźniejszych powrotów z urlopów i wakacji. Rekomendacja nie oznacza decyzji. Przypomnijmy tu, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało trzy możliwe sposoby funkcjonowania szkół od września. Obok klasycznego nauczania w salach lekcyjnych to także nauczanie zdalne oraz hybrydowe. W wielu komentarzach medialnych podkreśla się, że procedury nie są tu dla wszystkich przejrzyste. A ciężar sprawy i konieczność decyzji zepchnięto na samorządy i przede wszystkim dyrektorów szkół.
W naszym powiecie – mamy i takie sygnały już od zeszłego tygodnia – osobnym problemem pozostaje kwestia organizacji dojazdu do szkół średnich w obecnych warunkach i po zmianach w komunikacji publicznej, których doświadczyliśmy w ostatnich miesiącach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Krzepice

Koncertowo dla pań

Jarosław Jędrysiak20 marca 2023

Inwestują mimo trudnej sytuacji finansowej

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2022

Dostali tysiące na książki

Jarosław Jędrysiak22 listopada 2021

Wyróżnili nauczycieli

Jarosław Jędrysiak30 października 2021

Dni Kłobucka i Dni Jakubowe? Nie w tym roku!

Jarosław Jędrysiak17 maja 2021

Nie wszystkie szkoły dostały na sprzęt

Jarosław Jędrysiak22 listopada 2020