Krzepice, powiat

Dom samopomocy z opóźnieniem

Prace budowlane chcemy zakończyć 18 grudnia. Potem musimy rozliczyć dotację – opisywał na sesji Henryk Kiepura. ARCH.
Dom samopomocy z opóźnieniem

POMOC SPOŁECZNA. Nie od początku roku, ale od przełomu stycznia i lutego ma rozpocząć działanie Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzepicach. Skąd zmiana?

O przygotowywaniu uruchomienia tej placówki pisaliśmy kilka razy. Przy krzepickim ośrodku, w pomieszczeniach po porodówce, trwają prace dostosowawcze, dobudowywane są też potrzebne elementy budynku. Na ostatniej sesji starosta poinformował, że dom samopomocy rozpocznie działanie nieco później niż planowano. Dokładnie nie na początku stycznia, ale od przełomu stycznia i lutego. I jest to już uzgodnione z urzędem wojewódzkim. Co się stało?
– W tej chwili i tak ze względu na pandemię tego typu ośrodki są pozamykane. W obiekcie są bardzo zaawansowane prace modernizacyjne. Ale i termin zakończenia zadania i rozliczenia go z wojewodą jest bardzo krótki. Prace budowlane chcemy zakończyć 18 grudnia. Potem musimy rozliczyć dotację – opisywał na sesji Henryk Kiepura. – Styczeń [ten dodatkowy miesiąc – dop. red.] posłużyłby nam do pełnego przygotowania ośrodka od strony organizacyjnej – wskazał starosta.
Trwające prace budowlane obejmują tu dość duży zakres. W zasadzie ze starego obiektu zostały tylko same ściany. Znaczna część kubatury to będzie część budynku zbudowana od podstaw. W grudniu spodziewane jest wskazanie, kto pokieruje placówką. Starostwo ma rozeznanie co do zapotrzebowania na tego rodzaju opiekę, jaką ma zapewnić dom samopomocy. Będzie z niej mogło korzystać do dwudziestu podopiecznych. Zakłada się, że większość kosztów funkcjonowania placówki pokryją środki państwowe (około 440 tysięcy złotych), choć starostwo chce też zabezpieczyć dodatkowe 100 tys. zł środków własnych na wsparcie ośrodka, a mniejsze , kilku tysięczne kwoty spodziewane są też od gmin, których mieszkańcy będą tu obejmowani opieką. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice, powiat

Lepszy transport w Krzepicach, Pankach i Przystajni

Jarosław Jędrysiak28 sierpnia 2023

Podsumowano program rozwoju czytelnictwa

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2022

„Szlachetna Paczka” pomaga dzięki ludziom dobrej woli

Jarosław Jędrysiak16 grudnia 2021

Zaszczepiło się jeszcze 87 osób

Jarosław Jędrysiak2 października 2021

„Po cholerę” wypowiadać się na sesjach?

Jarosław Jędrysiak4 maja 2021

Ile się płaci za bezdomne zwierzę?

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2021