Krzepice, powiat

Dom samopomocy już działa

Wstęga przecięta. Placówka uroczyście otwarta.
Dom samopomocy już działa

POMOC. W poniedziałek 1 lutego oficjalnie otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzepicach. Placówka przy ulicy Częstochowskiej, mieszcząca się w rozbudowanym o nowe skrzydło gmachu ośrodka zdrowia, oferuje osobom z niepełnosprawnością pomoc w postaci zajęć dziennych, usług opiekuńczych i rehabilitacyjnych, poradnictwa psychologicznego i terapii zajęciowej

Placówkę przygotowano tak, by miała możliwość zajmowania się osobami także z niepełnosprawnością sprzężoną i spectrum autyzmu, czyli z tymi szczególnie wymagającymi odpowiedniej opieki. Pełna oferta zajęć przeznaczona jest dla osób przewlekle psychicznie chorych, upośledzonych umysłowo lub wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.
O potrzebie utworzenia tego rodzaju placówki rozmawiano w ostatnich latach. Na jej przygotowanie i otwarcie powiat uzyskał dotację celową w wysokości 1,35 mln złotych (przy całkowitych kosztach nieco ponad 1,5 mln złotych).
W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. starosta Henryk Kiepura, przewodniczący rady powiatu Zbigniew Pilśniak, członkowie zarządu powiatu i dyrektor PCPR Tomasz Sobiś. Wśród gości byli m.in. przedstawiciele urzędu wojewódzkiego, gmin powiatu kłobuckiego, ZOZ w Kłobucku i tych, którzy z placówki będą przede wszystkim korzystać.
Sieć placówek o zbliżonym profi lu jest już w naszym powiecie całkiem pokaźna. Obok otwartego właśnie ŚDS w Krzepicach są to warsztaty terapii zajęciowej w Dankowicach i Hutce oraz Dzienny Dom „Senior +” w Kłobucku.
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzepicach będzie dla naszych podopiecznych drugim domem, dlatego zadbaliśmy o wysoki standard wyposażenia w tej placówce – zapewniał podczas uroczystości otwarcia ŚDS starosta Henryk Kiepura. (jar)

otwarcie-dom-samopomocy2

W domu samopomocy stworzono dobre warunki dla pobytu podopiecznych. Obiekt cieszy nowością i nowoczesnością.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice, powiat

Lepszy transport w Krzepicach, Pankach i Przystajni

Jarosław Jędrysiak28 sierpnia 2023

Podsumowano program rozwoju czytelnictwa

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2022

„Szlachetna Paczka” pomaga dzięki ludziom dobrej woli

Jarosław Jędrysiak16 grudnia 2021

Zaszczepiło się jeszcze 87 osób

Jarosław Jędrysiak2 października 2021

„Po cholerę” wypowiadać się na sesjach?

Jarosław Jędrysiak4 maja 2021

Ile się płaci za bezdomne zwierzę?

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2021