Pozostałe artykuły

Cyberpunk 2077 w końcu trafił na rynek

cyberpunk.net
Cyberpunk 2077 w końcu trafił na rynek

Na tę grę czekali wszyscy fanatycy rozrywki cyfrowej. Jeszcze przed premierą pojawiała się cała masa rozmaitych recenzji i domysłów, a także pochwały na wyrost. Okazuje się jednak, że nie były przesadzone. Z drugiej strony można już przeczytać o tym, że wiele osób, które grało w tę grę, wskazuje, że tytuł ma jednak wiele błędów. Oczywiście są one do nadrobienia, a najważniejsze, że to ma być rozrywka na lata. Produkcja przygotowana przez CD Projekt Red jest jedyna w swoim rodzaju. Jest to fikcyjne otwarte uniwersum RPG, które w przeważającej większości zebrało bardzo pozytywne recenzje. Jak wskazują znawcy tematu, to może być rzeczywiście przebój dla wielu graczy na wiele kolejnych lat i będzie mógł wywindować CD Projekt do pozycji jednego z najważniejszych producentów gier na całym świecie. Mówimy tu nie o takim prostym rozwiązaniu rozrywkowym jak gry hazardowe jednoręki bandyta, ale rzeczywiście fabule bardzo wciągającej. Szeroko także mówi się o tym, że jest to świat futurystyczny, a jednocześnie obrazujący to jak będzie wyglądać nasza przyszłość.
Czy błędów można było uniknąć?
Obrońcy gry oczywiście stoją na zdecydowanym stanowisko. Nietrudno zresztą zaprzeczyć przecież temu, że gra zaprojektowana i zrealizowana z tak dużym rozmachem zawsze będzie posiadać nawet drobne błędy. Są one jednak na szczęście do poprawienia. Najważniejsze dla graczy jest to, że są wciągani w rozgrywkę bez reszty. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że pierwsze informacje dotyczące tego tytułu pojawiały się już w 2012 roku, a więc aż 8 lat temu. Ta kolosalna produkcja również w kontekście finansowym – koszty szacuje się na 1-1,2 mld zł, będzie naturalnie stale rozwijana. Pojawiać się będą nowe aktualizacje jeszcze bardziej uatrakcyjniające grę. Można też zadać pytanie, czy nie byłoby bardziej rozsądnie poczekać z premierą i skupić się na poprawieniu błędów. Żaden z graczy jednak chyba nie przyjąłby takiej informacji pozytywnie. Trudno sobie wyobrazić lepszy prezent na święta jak udostępnienie tej gry.
Premiera wielokrotnie przekładana
Nie wszyscy też pamiętamy o tym, że premiera tego tytułu miała mieć miejsce już dawno. Niestety z uwagi na pandemię koronawirusa trzeba było ją przekładać i to kilkukrotnie. Ostatecznie globalna dystrybucja została uruchomiona w czwartek 10 grudnia 2020 roku. A grą mogą się cieszyć niemal wszyscy niezależnie od tego, jaki sprzęt do grania wykorzystujemy. Produkcja jest dostępna w wersjach dedykowanych dla Platformy PC, konsole PlayStation oraz Xbox. Mało tego, jest również oferowana w dopiero co uruchomionym przez Google serwisie Stadia, gdzie można grać w streamingu.
Jak oceniają grę specjaliści?
Jak zwykle w przypadku takich premier kilka dni wcześniej testowe egzemplarze trafiają do dziennikarzy na całym świecie. Nie inaczej było z Cyberpunk 2077. Recenzje zaczynają się pojawiać bardzo szybko. Okazuje się, że w większości były bardzo pozytywne. Gra zbiera, więc przychylne opinie i jest wysoko punktowana. Co głównie bierze się w takich ocenach pod uwagę? Fachowcy z branży zwracają uwagę na bardzo dopracowany świat z gatunku RPG, który jest również mocno rozbudowany. Zastosowano tu nieoczywiste rozwiązania, a także ciekawą intrygę. Nie brak także pewnych zastrzeżeń, które dotyczą płynności rozgrywki na Platformie PC. Problemy występują tu nawet wówczas, gdy komputer ma zaawansowaną konfigurację sprzętową. Ogólnie jednak wszyscy są zadowoleni i mówią, że gra będzie przebojem.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Pozostałe artykuły

Magazyny energii – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Ewa Chojnacka18 grudnia 2023

Sezon smogowy w pełni

Ewa Chojnacka11 grudnia 2023

Operat szacunkowy a rynek nieruchomości: Jak trendy rynkowe wpływają na wyceny?

Redakcja6 października 2023

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

Redakcja1 września 2023

Startuje nowa kampania edukacyjna Fundacji Enea

Redakcja25 sierpnia 2023

W trosce o Polaków Grupa Enea dba o bezpieczeństwo energetyczne kraju

Marcin Syguda21 sierpnia 2023