Pozostałe artykuły

Najlepsze dyscypliny esportowe 2020 roku pod kątem zarobków

Najlepsze dyscypliny esportowe 2020 roku pod kątem zarobków

Najlepsze dyscypliny esportowe 2020 roku pod kątem zarobków
Coraz większa liczba młodych ludzi wiąże swoje dorosłe życie ze sceną esportową. Niektóre z gier komputerowych są wyjątkowo hojne dla najlepszych graczy. Nie brakuje bowiem sponsorów, którzy są w stanie dużo zainwestować w nowoczesną scenę esportową. Z roku na rok przybywa osób oglądających prestiżowe turnieje. Tymczasem większa oglądalność przekłada się na wyższe wynagrodzenia dla profesjonalnych graczy. Oto cztery najlepiej opłacane dyscypliny w 2020 roku.
DOTA 2 to niekwestionowany lider na liście płac
Od wielu lat, na szczycie najlepiej opłacanych dyscyplin esportowych dominuje DOTA 2. Wystarczy uruchomić ranking najlepiej zarabiających zawodników w świecie sportów elektronicznych, aby przekonać się, że pierwsza setka tego rankingu jest zdominowana przez przedstawicieli dyscypliny DOTA 2. Za najlepiej zarabiającego esportowca uchodzi Johan Sundstein, grający pod pseudonimem „N0tail”. Jego zarobki związane z udziałem w prestiżowych turniejach DOTA 2 wynoszą ponad 6,9 milionów dolarów. W jednym z najlepszych zespołów świata występuje Polak, Michał „Nisha” Jankowski. W wieku 20 lat, jego kapitał może wynosić prawie milion dolarów.
Fortnite z bajecznymi pulami nagród dla najlepszych graczy
Fortuny da się dorobić także za sprawą gry Fortnite, która od kilku lat bije rekordy popularności. Jej specyfika jest jednak znacznie inna, niż w przypadku wyżej opisanej dyscypliny. Jeśli chodzi o DOTA 2, wszyscy zawodnicy z światowej czołówki mogą cieszyć się z niesamowitych zarobków. W przypadku Fortnite, na podobne wyniki mają tylko nieliczni. Niemniej jednak, profesjonalni gracze Fortnite pojawiają się w rankingu najlepiej zarabiających esportowców. Przykładem jest chociażby amerykański gracz Kyle „Bugha” Giersdorf, który zarobił ponad 3 miliony dolarów. Warto tu nadmienić, że niektóre turnieje oferują pulę nagród rzędu kilkunastu milionów dolarów do podziału dla najlepszych.
Counter Strike i League of Legends blisko siebie
Do czołówki najlepiej opłacalnych dyscyplin esportowych zaliczymy również Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Nieco lepiej wypada CS:GO, ale różnice w zarobkach najlepszych esportowców nie są tu bardzo duże. Za najlepiej opłacalnego gracza CS:GO uchodzi Duńczyk, Peter „dupreeh” Rasmussen, który w swojej karierze zarobił prawie 2 miliony dolarów. W przypadku League of Legends, na liście płac znajduje się koreański zawodnik, Lee „Faker” Sang Hyeok z dorobkiem ponad 1,2 miliona dolarów. Oczywiście wszystkie podawane tu wyniki dotyczą wynagrodzenia z turniejów, ale musimy pamiętać jeszcze o zarobkach z umów sponsorskich.
W jakich sportach elektronicznych można dużo zarobić?
Powyższa czwórka znacznie odstaje od pozostałych dyscyplin esportowych, ale siedmiocyfrową kwotę w dolarach amerykańskich można zarobić także w innych grach. Jak podaje portal bonusykasynowe.pl na wysokie zarobki mogą liczyć również przedstawiciele Call of Duty: Modern Warfare, a konkretnie, gry Warzone stawiającej na rozgrywkę z gatunku Battle Royale. Najlepiej zarabiający gracze mogą pochwalić się gażą powyżej 1,1 mln dolarów. To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że dyscyplina funkcjonuje od niespełna roku. Na całkiem wysokie zarobki mogą również liczyć przedstawiciele takich gier, jak: Overwatch, Rocket League czy Starcraft 2. Jeśli chodzi o gry, które w przyszłości mogą znaleźć się w rankingu płac, z pewnością warto obserwować dalszy rozwój gry Valorant.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe artykuły

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Pozostałe artykuły

Magazyny energii – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Ewa Chojnacka18 grudnia 2023

Sezon smogowy w pełni

Ewa Chojnacka11 grudnia 2023

Operat szacunkowy a rynek nieruchomości: Jak trendy rynkowe wpływają na wyceny?

Redakcja6 października 2023

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

Redakcja1 września 2023

Startuje nowa kampania edukacyjna Fundacji Enea

Redakcja25 sierpnia 2023

W trosce o Polaków Grupa Enea dba o bezpieczeństwo energetyczne kraju

Marcin Syguda21 sierpnia 2023