Region

Gospodynie muszą się rozliczyć

Wnioski kół gospodyń o wsparcie ich działalności ARiMR przyjmowała od 5 czerwca do 30 września zeszłego roku. ARCH.
Gospodynie muszą się rozliczyć

FINANSE. Koła gospodyń, które otrzymały dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, muszą się z tych środków rozliczyć. Termin upływa 31 stycznia

Przypomnijmy, że wnioski kół gospodyń o wsparcie ich działalności ARiMR przyjmowała od 5 czerwca do 30 września zeszłego roku. Do wzięcia było od 3 do 5 tys. złotych, a kwota zależała od liczby osób w kole. Jak się następnie okazało, 5051 kół otrzymało pomoc w wysokości 3 tys. złotych, 4012 – w wysokości 4 tys. złotych, a 334 koła – w wysokości 5 tys. złotych. W sumie rozdysponowano więc prawie 32,9 miliona złotych pomiędzy 9,4 tysięcy KGW z całego kraju. Teraz przychodzi termin rozliczenia tych środków.
Na co koła mogły je wydawać? Ogólnie rzecz biorąc: na realizacje zadań nałożonych na koła w ustawie. Czyli na prowadzenie działalności Reklama społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich, na rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet, a także na działania na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi oraz ogólnie na rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej oraz reprezentowanie środowiska kobiet wiejskich przed administracją. Środki te należało wydać do końca zeszłego roku. Sprawozdania związane z ich rozliczeniem powinny być do końca stycznia złożone w biurze powiatowym ARiMR. Zresztą w razie czego można w tej instytucji pytać o szczegóły i wskazówki. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024