Kule

„Służymy pomocą – mamy to we krwi”

Krwiobus z centrum krwiodawstwa ułatwił przeprowadzenie akcji na miejscu w Kulach. Krew oddawali funkcjonariusze i pracownicy służby więziennej.
„Służymy pomocą – mamy to we krwi”

AKCJA. W lutym i w marcu funkcjonariusze i pracownicy służby więziennej w ciągu czterdziestu dni oddają honorowo krew. Patronat nad akcją sprawują honorowo dwa ministerstwa

Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach włączył się w akcję krwiodawstwa 3 marca. Do COSSW przyjechał krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwai Krwiolecznictwa w Katowicach – Oddział w Częstochowie.
– W akcji uczestniczy zarówno kadra COSSW w Kulach, jak i funkcjonariusze przebywający na szkoleniu zawodowym na pierwszy stopień w korpusie podoficerów służby więziennej. W dobie pandemii koronawirusa krew stała się dobrem deficytowym. Wielu honorowych krwiodawców odkłada obecnie postanowienie o oddaniu krwi na czasy po pandemii. Powodem tego jest najczęściej obawa o swoje zdrowie i życie, ponieważ niektórzy krwiodawcy uważają, że w stacjach krwiodawstwa są zagrożeni zarażeniem. A braki w dostawach krwi narastają – mówi major Paulina Ryś-Gonera z COSSW w Kulach. – Funkcjonariusze służby więziennej często biorą udział w akcjach pomocowych. Oddana bezinteresownie krew ratuje zdrowie i życie ludzi w całej Polsce – dodaje. Kierująca od grudnia COSSW W Kulach komendant płk Magdalena Knapik złożyła podziękowania osobom, które włączyły się do akcji krwiodawstwa. Warto tu dodać, że cała akcja, w której wziął udział także ośrodek w Kulach, została uruchomiona w związku z dniem służby więziennej i rozpisana na 40 dni. Zresztą funkcjonariusze i pracownicy SW w Polsce nie tylko oddają krew. Od kilku miesięcy uczestniczyli też w przygotowaniu środków ochrony osobistej. W akcji oddawania krwi biorą udział także inne służby mundurowe. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kule

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kule

W końcu będzie dobra droga powiatowa

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2023

Ćwiczyli działanie w sytuacji kryzysowej

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2022

Będą popularyzować krwiodawstwo

Jarosław Jędrysiak28 września 2021

Wyszkolili podoficerów, przekazali sprzęt

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2021

Służba więzienna oddaje osocze i krew

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2020

To kiedy remont drogi?

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2020