Waleńczów

Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę

Kompletnie pijany kierowca w samo południe na drodze krajowej – to spore ryzyko dla wszystkich. Dzielnicowy był na miejscu i zapobiegł możliwej tragedii. POLICJA KŁOBUCK
Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę

POLICJA. Policjant zauważył auto, które jechało wężykiem, i podjął interwencję. Kompletnie pijany kierowca niemal w samo południe i na drodze krajowej – to mogło się skończyć fatalnie

W poprzedni wtorek około godziny 12.30 dzielnicowy z gminy Opatów, aspirant Mariusz Tałaj, prowadził właśnie obchód Waleńczowa. Wtedy zauważył, że po ulicy Częstochowskiej jedzie audi. Zwrócił uwagę, bo – jak to się mówi w policyjnym żargonie – styl jazdy mógł wskazywać na to, że kierowca pojazdu jest nietrzeźwy. Przypuszczenia już za chwilę, po zatrzymaniu tego auta, okazały się słuszne. – W trakcie badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, iż kierowca tego samochodu, 35-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, miał w organizmie niespełna 3 promile alkoholu! Biorąc pod uwagę czas i trasę, jaką poruszał się nieodpowiedzialny kierowca, można przypuszczać, że interwencja dzielnicowego pozwoliła uniknąć kolejnej drogowej tragedii – ocenia aspirant Kamil Raczyński z kłobuckiej policji.
Sprawą nietrzeźwego kierowcy zajęli się kłobuccy śledczy. Co go spotka? Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O dalszym losie 35-latka zdecyduje prokurator i sąd. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Waleńczów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Waleńczów

Umowa na drogę podpisana

Jarosław Jędrysiak22 października 2023

Jechała zygzakiem. Znalazł się ktoś, kto na to nie pozwolił

Marcin Syguda18 grudnia 2022

Zderzyli się czołowo osobówkami

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2022

Jak rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki?

Jarosław Jędrysiak23 maja 2022

Dostali miejsce do rekreacji

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2022

840 tysięcy, by wreszcie mieli wodę

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2020