Region

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Ten mężczyzna dopuścił się przestępstw jeszcze w końcu ubiegłego wieku. Dziś mamy lata dwudzieste – i teraz właśnie został w związku z tamtymi sprawami zatrzymany.
Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Aż przez 24 lata mężczyzna, który na sumieniu miał oszustwa i przestępstwo seksualne, skutecznie ukrywał się przed organami ścigania. Zdołał żyć i funkcjonować w ukryciu mimo wystawionych za nim aż trzech listów gończych. Teraz, dzięki determinacji policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie 72-latek został zatrzymany. Przebywa już w zakładzie karnym

Takie sprawy to na swój sposób coś niesamowitego. Wystarczy sobie uświadomić, że facet narobił bardzo złych rzeczy, gdy miał czterdzieści parę lat, a potem niemal do końca życia ukrywał się – w pewien sposób ponosząc konsekwencje swoich czynów. Ale nie o takie konsekwencje chodzi tak naprawdę, dlatego wymiar sprawiedliwości nie zaprzestał poszukiwania mężczyzny. Teraz częstochowscy kryminalni zatrzymali go – po aż 24 latach, w których zdołał się ukrywać.
72-letni dziś mężczyzna „zapracował” na to, by interesowały się nim organa ścigania, w zasadzie jeszcze w ubiegłym wieku! Już w 2000 roku został wydany za nim pierwszy list gończy, wystawiony przez Sąd Okręgowy w Częstochowie. Nakazywał on zatrzymanie poszukiwanego i zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyzna był wówczas podejrzany w sprawie przestępstwa seksualnego. Następnie kolejne listy gończe zostały wydane przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. W tych przypadkach chodziło o popełnione przez delikwenta oszustwa.
Po tych listach gończych rozpoczęło się niemal ćwierć wieku „zabawy” poszukiwanego w ciuciubabkę z organami ścigania. Przez cały ten czas mężczyzna często zmieniał miejsce zamieszkania. Dopiero dzięki determinacji kryminalnych z Częstochowy w ostatnich dniach udało się mężczyznę zatrzymać. W ocenie mundurowych – 72-latek był tym zatrzymaniem na terenie Częstochowy kompletnie zaskoczony. Ukrywał się tutaj w kolejnym mieszkaniu. Teraz jest już tam, gdzie dawno być powinien – w zakładzie karnym. Spędzi tam co najmniej najbliższe miesiące. Brawo dla Policji za wytrwałość. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024