Region

Na ekspresówce nadal roboty

ARCH.
Na ekspresówce nadal roboty

Wydająca się nie mieć końca przebudowa wschodniej obwodnicy Śląska – dla nas jest to podstawowa dziś droga na trasie do Krakowa czy w stronę Tatr i innych górskich rejonów, a także dobry dojazd do autostrady A4 w kierunku wschodnim, więc sprawa dotyczy także nas – będzie się wiązać z przebudową kolejnego wiaduktu. Roboty drogowe dziś mocno utrudniają korzystanie z tej drogi

Sieć dróg ekspresowych ważnych dla naszego regionu mocno się poprawiła w ostatnich latach. W tej beczce miodu jest jednak aż kilka łyżek dziegciu, które potrafią psuć smak całości. Autostrada A1 na południe od Pyrzowic jest wyboista w stopniu co najmniej denerwującym, S11 jest dopiero w planach, a S1, która jest dla nas ważnym łącznikiem między A1 i A4 – od lat jest w przebudowie (na kolejnych odcinkach). Co prawda kiedyś doczekamy się, że to wszystko będzie gotowe i solidne, ale… trzeba cierpliwości.
Na dziś dostrzeżono potrzebę wykonania dodatkowych robót budowlanych w obrębie węzła drogowego Dąbrowa Górnicza Pogoria. Będzie tu wyburzany istniejący wiadukt nad budowaną droga ekspresową S1. Prace w zasadzie już się rozpoczęły. W trakcie rozbiórki oraz budowy nowego wiaduktu organizacja ruchu w rejonie węzła będzie kilkukrotnie zmieniana. Potrwa to aż do końca 2024 roku. Kto więc jeździ do Krakowa autostradami A1 i A4, a pomiędzy nimi wybiera najkrótszą sensowną trasę, czyli częściowo będącą w budowie S1, ten musi wiedzieć, że korki w tym miejscu będą jeszcze długo trwały.
Niezależnie od prac na węźle Pogoria wykonawca będzie kontynuował roboty budowlane związane z dokończeniem trasy głównej przyszłej drogi S1. Zaawansowanie prac przekroczyło już 80 proc. Całość, jak informują drogowcy, zakończy się do czerwca 2024 roku. No ale… ten wiadukt. Zwłaszcza w godzinach szczytu może być celowe rozważenie wyboru jednak innej drogi, bo korki na budowanej S1 w rejonie robót sięgają kilometrów, a opóźnienia – nawet kilkudziesięciu minut. Można mieć pecha i całą oszczędność czasu jazdy, uzyskaną na autostradzie, stracić właśnie tutaj. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024