Region

Jest więcej policjantów

Jest więcej policjantów

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 69 nowych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa

Śląski garnizon Policji zasiliło łącznie 74 stróżów prawa, w tym 11 kobiet. 69 z nich złożyło uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka.
W uroczystości udział wzięli również: Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Miasta Katowice Tomasz Kępa, Dowódca Oddziału Prewencji w Katowicach inspektor Rafał Stanek, Komendant Szkoły Policji w Katowicach inspektor Rafał Stanisławski, Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadkomisarz Arkadiusz Wydrych, Zastępca Naczelnika Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji inspektor Łukasz Fołta, kapelan śląskiej Policji ks. Adam Wycisk, komendanci miejscy i powiatowi oraz naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach i przedstawiciele policyjnych związków zawodowych. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.
Insp. dr Tomasz Michułka podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.
Niebawem wszyscy nowo przyjęci policjanci rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.
Żeby zostać mundurowym, wszyscy nowi policjanci przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jak zostać policjantem? Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi mogą sprawdzić się w procesie rekrutacyjnym dzięki policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy organizują m.in. specjalne warsztaty, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024