Region

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Osiedle Neonowe realizowane przez firmę Pekabex Development nie bez powodu uważane jest za najnowocześniejsze osiedle w Częstochowie. Położone w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej 15, w centrum, nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Oryginalna architektura budynku na naszych oczach przekształca okolicę w niezwykle atrakcyjną część miasta, dodając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Budynek zdobi fasada składająca się z przeszklonych balkonów w geometrycznych kształtach, a swoją nietuzinkową formą wpisuje się w najnowsze trendy budownictwa. Inwestycja realizowana jest w technologii Pekabex System®, co stanowi gwarancję dobrej izolacji termicznej oraz akustycznej budynku.

Nowością na rynku częstochowskim są również neony na budynku, które zostały zaprojektowane przez duet lokalnych artystów. Projekt instalacji artystycznej autorstwa Łukasza Gawrona i Jana Sętowskiego jest bezpośrednią realizacją hasła przewodniego “Nowe światło w centrum miasta”. Jest to pierwszy od dawna, zrealizowany w tak dużej skali zestaw „neonów” w Częstochowie, jak i pierwsze, stworzone z takim rozmachem tego typu dzieło sztuki na terenie naszego miasta. Na całość monumentalnej kompozycji składa się siedem ledonowych znaków na metalowych podkonstrukcjach. Za tajemniczymi symbolami kryją się zaszyfrowane za pomocą krojów pisma Wingdings i Wingdings2 litery. Ten środek artystycznego wyrazu jest charakterystyczny dla współpracy Sętowskiego i Gawrona, którzy jeszcze w ramach prowadzonego wspólnie projektu używali go zarówno w malarstwie jak i innych środkach ekspresji. Prostota formy i jej szlachetność wpisują się w nowoczesną koncepcję architektoniczną zaproponowaną przez pracownię Verso.


Z myślą o jak największym komforcie mieszkańców budynek zaprojektowano w kształcie litery C, dzięki czemu wydzielone zostało wewnętrzne patio. Zieleń połączona ze strefą do odpoczynku oraz bezpieczny plac zabaw wraz ze ścieżką sensoryczną będą idealną przestrzenią do spotkań dla mieszkańców. Natomiast starannie wykonane części wspólne z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych będą cieszyły mieszkańców przez długie lata.

Deweloper zadbał, aby w standardzie inwestycji znalazły się następujące rozwiązania:
• drzwi wejściowe o podwyższonej odporności na włamanie
• trzyszybowe duże i wysokie okna nadające wnętrzom odpowiednie nasłonecznienie i naturalne światło
• ogrodzony teren osiedla
• zadaszone stojaki na rowery
• panele fotowoltaiczne
• ekologiczne oświetlenie LED w częściach wspólnych
• udogodnienia dla niepełnosprawnych
• certyfikat BREEAM
• komórki lokatorskie
• hala garażowa
• miejsca w hali garażowej przystosowane do instalacji ładowarek do pojazdów elektrycznych
• możliwość wykończenia pod klucz.

W ofercie sprzedaży znajdują się lokale od 1 do 5 pokoi i powierzchniach od 31 m² do 137 m². Układy mieszkań zostały zaprojektowane w trosce o jak największą funkcjonalność, tak by każdy mógł wybrać lokum dopasowane do swoich aktualnych potrzeb. Do wszystkich mieszkań przynależą balkony lub prywatne ogródki – o powierzchni nawet do 180 m². Dodatkowym atutem wybranych mieszkań na najwyższym piętrze są ponad 100-metrowe tarasy z widokiem na panoramę miasta. Pod budynkiem natomiast znajduje się hala garażowa, do której dostać się można z każdego piętra cichobieżną windą.

Budowa dobiega finalizacji. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz wewnętrzne prace wykończeniowe. Pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze do swoich mieszkań już w te wakacje!

Osiedle Neonowe

Częstochowa, ul. Katedralna 16

Tel: 889 055 510, 889 055 926

www.osiedleneonowe.pl
Wizualizacje użyte w niniejszym materiale mają charakter poglądowy. Wygląd budynku, zagospodarowanie terenu oraz wyposażenie części wspólnych mogą ulec zmianie na etapie realizacji inwestycji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Województwo ma własną „apkę”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Szybki paszport tymczasowy także na lotnisku w Pyrzowicach

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

ZUS już korzysta ze sztucznej inteligencji

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2024

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024