W Lipiu też chcą mieć gaz z sieci – Gazeta Kłobucka
Lipie

W Lipiu też chcą mieć gaz z sieci

Jedną z gmin, która też zabiega o gazyfikację, jest Lipie.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
W Lipiu też chcą mieć gaz z sieci

GAZYFIKACJA. Odkąd w Krzepicach inwestycja w sieć gazowniczą staje się rzeczywistością, także wszędzie gdzie indziej w powiecie mieszkańców interesuje, jakie mają szanse, by i u siebie w domu mieć stały dostęp do błękitnego paliwa

Zainteresowanie takie jest oczywiście i w gminie Lipie. Dawne założenia dotyczące gazyfikacji powiatu – brane pod uwagę jeszcze w ubiegłym wieku – trochę jakby nie przystają do oczekiwań czasów nam współczesnych. Zmieniał się kilka razy kierunek, z którego gaz miał dopłynąć do naszego powiatu. Wszystko zaś wlokło się tak długo, że Krzepice zdążyły wystarać się o stację LNG, by mieć gaz w domach mieszkańców, nim sam gazociąg dotrze na teren powiatu kłobuckiego. Dawniej mówiono o gazyfikacji tylko gmin położonych w zasadzie wzdłuż drogi krajowej z Kłobucka do Krzepic. No i Wręczycy, przez którą gazociąg ma dotrzeć do naszego powiatu. Dziś oczekiwania są znacznie większe. Jedną z gmin, która też zabiega o gazyfikację, jest Lipie.

W Lipiu na początku lutego odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców, na którym kwestie związane z doprowadzeniem gazu do gminy omawiano w obecności przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa. 4 marca o 17. podobne spotkanie, tym razem dla mieszkańców, ma się odbyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu. Zapowiadane jest jako spotkanie informacyjne, na którym omówione będą możliwości i perspektywy gazyfikacji gminy Lipie – z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców. Jedno jest pewne: zainteresowanie na pewno będzie duże. Oby przełożyło się też na zainteresowanie spółki – i zakończyło inwestycją w sieć gazowniczą. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Krynicki

    6 marca 2019 at 17:52

    a pierdołów i jego bezpośrednie okolice, jak zwykle morda w kubeł. Wsie się dookoła gazyfikują, a w pierdołowie bezradni dyskutują o niczym, bądź o wodzie w fontannie i paru innych żenujących sprawach. Ano jacy wyborcy tacy bezradni i takie załatwiają problemy lokalnej społeczności. Pierdołowo i jego rada to wstyd dla całego województwa, ale i nie tylko, to żenada dla całego kraju !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

michalak

Rozpoczęli nabór do żłobka

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020
bozena wieloch

Gmina odpowiada poczcie

Jarosław Jędrysiak1 maja 2020
peugot

Potrącił rowerzystkę i uciekł

Ewa Chojnacka17 kwietnia 2020
aasd

Podszyli się pod urząd?

Jarosław Jędrysiak17 kwietnia 2020
K - Zamknięty punkt zbiórki odpadów (439) + fot

Zamknięty punkt zbiórki odpadów

Jarosław Jędrysiak28 marca 2020
K - Sesja będzie, ale w wąskim gronie (1561) + fot

Sesja w wąskim gronie

Jarosław Jędrysiak20 marca 2020