W Lipiu też chcą mieć gaz z sieci – Gazeta Kłobucka
Lipie

W Lipiu też chcą mieć gaz z sieci

Jedną z gmin, która też zabiega o gazyfikację, jest Lipie.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
W Lipiu też chcą mieć gaz z sieci

GAZYFIKACJA. Odkąd w Krzepicach inwestycja w sieć gazowniczą staje się rzeczywistością, także wszędzie gdzie indziej w powiecie mieszkańców interesuje, jakie mają szanse, by i u siebie w domu mieć stały dostęp do błękitnego paliwa

Zainteresowanie takie jest oczywiście i w gminie Lipie. Dawne założenia dotyczące gazyfikacji powiatu – brane pod uwagę jeszcze w ubiegłym wieku – trochę jakby nie przystają do oczekiwań czasów nam współczesnych. Zmieniał się kilka razy kierunek, z którego gaz miał dopłynąć do naszego powiatu. Wszystko zaś wlokło się tak długo, że Krzepice zdążyły wystarać się o stację LNG, by mieć gaz w domach mieszkańców, nim sam gazociąg dotrze na teren powiatu kłobuckiego. Dawniej mówiono o gazyfikacji tylko gmin położonych w zasadzie wzdłuż drogi krajowej z Kłobucka do Krzepic. No i Wręczycy, przez którą gazociąg ma dotrzeć do naszego powiatu. Dziś oczekiwania są znacznie większe. Jedną z gmin, która też zabiega o gazyfikację, jest Lipie.

W Lipiu na początku lutego odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców, na którym kwestie związane z doprowadzeniem gazu do gminy omawiano w obecności przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa. 4 marca o 17. podobne spotkanie, tym razem dla mieszkańców, ma się odbyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu. Zapowiadane jest jako spotkanie informacyjne, na którym omówione będą możliwości i perspektywy gazyfikacji gminy Lipie – z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców. Jedno jest pewne: zainteresowanie na pewno będzie duże. Oby przełożyło się też na zainteresowanie spółki – i zakończyło inwestycją w sieć gazowniczą. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Krynicki

    6 marca 2019 at 17:52

    a pierdołów i jego bezpośrednie okolice, jak zwykle morda w kubeł. Wsie się dookoła gazyfikują, a w pierdołowie bezradni dyskutują o niczym, bądź o wodzie w fontannie i paru innych żenujących sprawach. Ano jacy wyborcy tacy bezradni i takie załatwiają problemy lokalnej społeczności. Pierdołowo i jego rada to wstyd dla całego województwa, ale i nie tylko, to żenada dla całego kraju !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

K - PATRONAT - Wstrząsające wojenne wspomnienia (1900-2100) + fot

Wstrząsające wojenne wspomnienia

Jarosław Jędrysiak17 października 2019
K - Maluchy spacerują B

Maluchy spacerują

Jarosław Jędrysiak27 sierpnia 2019
mniej z pit

Mniej z PIT, a więcej na transport

Ewa Chojnacka3 sierpnia 2019
nadlesniczy

Nowy nadleśniczy, nowe porządki

Jarosław Jędrysiak22 maja 2019
uy

Wymienią oświetlenie

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2019
13

Gmina odkupiła działkę starej szkoły

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2019