ZOZ szuka lekarzy – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, powiat

ZOZ szuka lekarzy

ZOZ szuka lekarzy – i oby ich znalazł.
ZOZ szuka lekarzy

ZDROWIE. Od ręki Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku zatrudni lekarzy. Chodzi zarówno o szpitale, jak i podstawową opiekę zdrowotną

Kłobucki ZOZ pilnie chce zatrudnić trzech lekarzy. Chodzi o specjalistę chorób wewnętrznych, na którego czeka praca w Oddziale Chorób Wewnętrznych w szpitalu w Krzepicach, i specjalistę z zakresu pediatrii do pracy w Oddziale Chorób Dziecięcych szpitala w Kłobucku. Chodzi także o lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który podjąłby pracę w Poradni Ogólnej w Ługach Radłach w gminie Przystajń.
Warto przy tej okazji przypomnieć o czymś, co w świadomości mieszkańców wciąż nie funkcjonuje wystarczająco dobrze. Chodzi szczególnie o kwestię pracy lekarzy w podstawowej opiece zdrowotnej – szczególnie w wiejskich ośrodkach. Od lat oczekiwania mieszkańców korzystających z tej opieki potrafią drastycznie rozjeżdżać się z sytuacją na rynku pracy. Bo zainteresowanie lekarzy pracą w wiejskich poradniach – zwłaszcza gdzieś dalej od miasta – od dawna jest po prostu nieduże, a często chętnych do podjęcia takiej pracy całkiem brak. I czasem korzystne warunki finansowe czy dodatkowe zapewniane przez ZOZ niekoniecznie wystarczają, by ktokolwiek odpowiedział na taką ofertę pracy. Mówi się, że dla młodego lekarza ważniejsze jest po prostu zawodowe rozwijanie się gdzieś w pracy w mieście, gdzie można też myśleć o zdobywaniu doświadczenia, specjalizowaniu się. W takiej perspektywie praca w wiejskim ośrodku, nawet dobrze opłacana, niekoniecznie jest atrakcyjna.
Z drugiej strony mieszkańcy wielokrotnie wyrażają przekonanie – i dzieje się to chyba we wszystkich gminach – że obsada personalna ośrodków jest zbyt mała. Że przydałoby się na przykład dwóch lekarzy, a nie jeden. Czasem też oczekuje się w społeczeństwie wymiany obecnego lekarza na inną osobę i zgłasza takie postulaty samorządowi. Warto przy tej okazji wiedzieć, że już od lat lekarze nie czekają w kolejce na pracę gdzieś w wiejskim ośrodku. Raczej szczęście mają w tych niedużych wioskach, gdzie lekarza po prostu w ogóle mają.
Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku poradni w Ługach Radłach ZOZ znajdzie medyka, który zdecyduje się podjąć tam pracę. Potrzeba posiadania specjalistów na oddziałach szpitalnych oczywiście nie podlega dyskusji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, powiat

odk

Starostwo zakupiło bramę odkażającą

Jarosław Jędrysiak7 maja 2020
zyczenia

Życzenia Burmistrza Kłobucka z okazji Dnia Świętego Floriana

Ewa Chojnacka4 maja 2020
rap

Gmina Kłobuck – raport 26.03.2020 12:00

Ewa Chojnacka26 marca 2020
zostanwdomu-klobuck

INFORMACJE GMINY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka26 marca 2020
re

Kiedy zachoruje pierwszy kłobucczanin?

Jarosław Jędrysiak25 marca 2020
K - Mundurowi na froncie walki ze skutkami pandemii (1336) fot

Mundurowi na froncie walki ze skutkami pandemii

Jarosław Jędrysiak21 marca 2020