Kłobuck

„Spotkaliśmy lekarza człowieka”

Pan Adler jest pod wrażeniem życzliwości, z jaką spotkała się jego żona podczas wizyty u doktor Ślęzak-Januszko. Oby takiej normalności w pracy lekarzy było jak najwięcej, aby nie musiała wydawać się pacjentom odstępstwem od normy.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
„Spotkaliśmy lekarza człowieka”

SŁUŻBA ZDROWIA. Okazuje się, że w naszych czasach to, co powinno być normalnością, zaskakuje pozytywnie i skłania do wyrażania szczególnej wdzięczności. Z taką sprawą przyszedł do nas nasz czytelnik z Kłobucka.

– Żona leczy się od dłuższego czasu. W zeszłym roku miała operację, a teraz byliśmy na wizycie kontrolnej u lekarza w przychodni na 11 Listopada. Na kasę chorych – mówi Józef Adler.

Żona czytelnika, który przyszedł do nas we wtorek, leczy się u traumatologa. Małżeństwo jest pod wrażeniem sposobu i życzliwości, z jaką pani Adler została potratowana w gabinecie.

– Dzisiaj często się zdarza, że lekarz nawet nie odezwie się do pacjenta, „dzień dobry” burknie pod nosem, odnosi się niegrzecznie. A tu takie zaskoczenie. Ta pani ładnie się przywitała, ale przede wszystkim dokładnie wypytała żonę, co jej dolega, interesowała się historią choroby. Po prostu okazała zainteresowanie i pokazała, że nie jest jej wszystko jedno. Tak trudno dziś o to – dodaje Adler.

Jak się dowiadujemy, wśród porad była też ta, że pani Adler należy się rehabilitacja. A, jak przekonuje jej mąż, inni lekarze dotąd mówili: „a po co to pani”. Kobiecie, która ledwo chodzi o kulach.

– Myślę, że czasem nawet dzieci nie traktują tak życzliwie rodziców, jak pani doktor Kamila Ślęzak-Januszko. I słyszeliśmy też podobne opinie od innych pacjentów – dodaje pan Adler.
Cóż, chciałoby się, aby takiej normalności w pracy lekarzy było jak najwięcej, aby nie musiała wydawać się pacjentom odstępstwem od normy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024