Kłobuck, powiat

Mundurowi na froncie walki ze skutkami pandemii

Policja uczestniczy w działaniach związanych z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego. POLICJA KŁOBUCK
Mundurowi na froncie walki ze skutkami pandemii

POLICJA. Kłobuccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu kłobuckiego wspierają służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny. Każdego dnia umundurowani funkcjonariusze kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają pod wskazanymi adresami. Sprawdzają, czy nie potrzebują dodatkowej pomocy, i dopytują o ich samopoczucie. Zebrane informacje są następnie przekazywane odpowiednim służbom – informuje mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz

Mamy w naszym powiecie kilka osób objętych kwarantanną i setkę takich, które pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. Przestrzeganie kwarantanny leży w interesie całego społeczeństwa. Policja, także w naszym powiecie, wspiera w tym zakresie służby sanitarne. Funkcjonariusze sprawdzają więc m.in., czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym miejscu.
– Z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu policjanci dzwonią z telefonów służbowych do osób objętych kwarantanną i podczas rozmowy telefonicznej sprawdzają, czy osoby te nie potrzebują pomocy, i dopytują o ich samopoczucie. Wszelkie uwagi przekazują następnie odpowiednim służbom – informuje rzeczniczka policji.
We wspólnym interesie musimy pamiętać, by teraz w miarę możliwości pozostawać w domach, nie gromadzić się w miejscach publicznych, przestrzegać wprowadzonych ograniczeń i współpracować z uprawnionymi służbami.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, powiat

Księgi wieczyste z Kłobucka do Częstochowy?

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Centra przesiadkowe – ważny krok do przodu w zakresie komunikacji lokalnej

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Świętowaliśmy rocznicę konstytucji

Jarosław Jędrysiak7 maja 2022

Podpisanie umów na przebudowę dróg gminnych

Marcin Syguda22 kwietnia 2022

Wsparcie dla goszczących uchodźców

Jarosław Jędrysiak31 marca 2022

Dzień Kobiet

Marcin Syguda8 marca 2022