Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


W starostwie w Kłobucku jest afera. Znaczy, mogłaby być, ale nie wiadomo jeszcze, czy będzie. O co chodzi? W czwartek (12 maja) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji odwiedzili Starostwo Powiatowe w Kłobucku. Jak udało się nam dowiedzieć, policjanci zabezpieczyli nośniki pamięci i komputery w wydziale geodezji. Po tym jak policjanci odwiedzili wydział i wszystko zabezpieczyli, zeszli niżej w budynku, do starosty Kiepury, gdzie została im zaparzona kawka, herbatka, i dostali też delicje z Delicpolu. Następnie starosta pochwalił się strażackimi odznakami, zdjęciami z wysyłki darów na Ukrainę oraz swoją rodziną i zakupioną działką w Boronowie. Policjanci odjechali, starosta został.


Krzepice. Ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa naszych pieniędzy. Trzeba uważać na fałszywe wiadomości SMS z informacją o planowanym odłączeniu energii elektrycznej za rzekome zaległości. Ostatnio taką wiadomość otrzymał burmistrz Krzepic Krystian Kotynia. Z wiadomości wynikało, jakoby urząd zalegał ponad 25 tysięcy złotych za prąd. Burmistrz zlecił dokonanie szybkiego przelewu na konto osoby, od której przelew przyszedł. Wybrano przelew ekspresowy, aby przypadkiem prąd nie został odcięty od budynków urzędu. Do tej pory prąd w gminie działa.


Kłobuck. Ratusz zamierza zamówić wykonanie oświetlenia ulicznego przy ciągu pieszym wzdłuż ulicy Kłobuckiej w Libidzy. Inwestycja, która została zaplanowana na ulicy Kłobuckiej w Libidzy, polegać będzie na budowie linii energetycznej o długości 960 metrów. W tym roku zostaną postawione lampy, natomiast żarówki zostaną zakupione dopiero po tym, jak stanieją. Gmina w komunikacie na swojej stronie pisze: „Wszystko teraz jest bardzo drogie, więc i żarówki są drogie, dlatego poczekamy, aż sytuacja na rynku żarówek się ustabilizuje (…)”. Czekamy.


W maju Nadleśnictwo Kłobuck prowadzi zabiegi zwalczania szkodliwych owadów. Głównie chodzi o chrabąszcze. Zlecenie na ich likwidację poszło z najwyższych szczebli władzy z Warszawy, dlatego w ich ubijaniu bierze udział nawet nadleśniczy Jerzy Sądel oraz księgowa Ania. Najsamprzód idzie nadleśniczy, a księgowa za nim. Śledzimy sprawę. Chrabąszcze również ją śledzą.


Być może powstanie obwodnica Kłobucka. Być może. Jeśli nie w tej kadencji, to ma powstać w którejś z kolejnych. Oczekiwania z dreszczem emocji wciąż trwają.

Napisał Konrad Ziębicki

Z cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie, to pragniemy przypomnieć, że na dzisiaj, czyli 20 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń, Europejski Dzień Morza oraz Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy.

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja27 marca 2022