Humor

Satyra nie tylko polityczna

Satyra nie tylko polityczna


Kłobuck nie może skutecznie rozstrzygnąć przetargu na termomodernizację hali na terenie OSiR-u. Mimo dwukrotnego ogłoszenia przetargu, nie ma żadnej oferty. Co nie tak z przetargiem? Okazuje się, że według firm, które chciałby stanąć do przetargu panuje opinia, że to nie hala, ale zabytkowa stodoła z IXX wieku i jeśli zostanie na niej przyklejony styropian i położony tynk akrylowy, to ściany mogą nie wytrzymać, a całość gruchnie na ziemię. Jedna firma się tylko wstępnie zgodziła, ale ze względu na to, że ma tylko dwóch pracowników, to zapowiada, że docieplenie hali może potrwać nawet 6 lat.


W Przystajni szukają darmowego drzewka świątecznego, które ma stanąć na rynku. Chodzi głównie o koszty, których gmina nie chce ponosić. Choinki poszły mocno w górę, praktycznie tyle co cena masła i wójt chce pokazać mieszkańcom jaki to on jest oszczędny. Jednocześnie włodarz proponuje, że w ramach oddania bezpłatnie choinki, gmina sama ją wytnie, sama przewiezie i sama posprząta teren posesji z której zostanie ona wycięta. Póki co zgłosiła się jedna osoba i jest to pani Halina ze Szczecina, która ma taką choinkę 8 metrową w ogródku. Gmina pojedzie po nią w poniedziałek. Koszty dojazdu, wycinki, posprzątania ogródka Pani Haliny oraz przyjazdu z choinką do gminy wstępnie obliczono na 23 tysiące netto plus vat plus paliwo.


Policja prowadzi regularne kontrole trzeźwości i uprzedza, że będzie to kontynuowane codziennie. Sprawdzają setki osób za jednym razem. Wyniki kontroli nie są dobre – bo za każdym razem zdarza się złapać kogoś na podwójnym gazie, a czasami nawet na potrójnym bo pasażer tez jest pijany. Policja zapowiada, że w związku z tym, że sytuacja w powiecie się nie poprawia, każdy kierujący będzie miał od stycznia obowiązek przed pracą i po jej zakończeniu podjechać na najbliższy komisariat i przebadać się alkomatem. Kto takich badań uniknie dwa razy w miesiącu, otrzyma mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a kto uniknie więcej razy niż dwa, nie będzie mógł jeździć żadnym pojazdem mechanicznym do lat dwóch lub trzech w zależności jaką karę wymierzy starosta. Dodatkowo jego najbliższa rodzina oraz kuzynostwo, będą płacili o 1 zł brutto więcej za litr paliwa na stacji niż inni kierowcy.


Zimna pora roku to wyzwanie nie tylko na drogach, ale i na torach. Chodzi o warunki dla pasażerów. Stały monitoring sieci kolejowej, bieżąca informacja pasażerska, dostosowane do warunków zimowych wagony, zespoły szybkiego reagowania i sprzęt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. do odśnieżania torów – tak kolejarze przygotowali się do zimy. Jedna z takich baz szybkiego reagowania ma powstać w Kłobucku na targowisku miejskim. Będą tam ustawione tymczasowo, na okres zimowy pociągi, które nie będą w stanie jechać po ośnieżonych lub zamarzniętych torach. Osoby handlujące na targowisku będą mogły wykorzystywać pociągi do swoich potrzeb takich jak handel warzywami, meblami czy odzieżą. Niektóre z wagonów mają być przekształcone w lokalny pub lub restaurację fast food.

Napisał Konrad Ziębicki

Nasza ostatnia satyra tak zbulwersowała władze Kłobucka, że postanowiły spróbować nam zamknąć usta. Niestety, nie udało się. Kontrowersyjny materiał z próby zamknięcia ust piszącym satyrę pokaże stacja TVP Kultura 10 grudnia o 22.35.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja27 marca 2022