Humor

Satyra nie tylko polityczna

Satyra nie tylko polityczna


Zaczynamy od Wręczycy. A dokładniej od Kalei. A jeszcze dokładniej od krezusa Marka Prubanta. Z oświadczeń majątkowych bowiem wyszło, że Pan Marek znów zarobił najwięcej ze wszystkich przewodniczących rad gmin w Polsce, a nawet w Czechach, na Słowacji i w Czeladzi. Wszystkie piniondze, które Marek zarobił, pochował w kopertach. A niektóre to nawet od razu miał już w kopertach. Pan Marek teraz planuje sobie kupić zamek na Zagórzu w Kłobucku za te piniondze. Chce tam urządzić Muzeum Nawozów bez GMO.


Kłobuck. Gmina przystąpiła do programu sprzedaży węgla. Przystąpiła, ale z jednym zastrzeżeniem. Otóż wszędzie będzie odbywała się sprzedaż po preferencyjnych cenach, a w Kłobucku bez preferencji. Co to oznacza? A no to, że kto pierwszy ten lepszy. Węgiel będzie dostępny na PSZOK-u od poniedziałku, a brama zostanie otwarta od 6.35. Kto ile załaduje węgla do worków i wywiezie, tyle jego i za tyle zapłaci. Tona groszku ma być po 3550 zł plus VAT, plus worki, plus pakowanie, plus wypożyczenie łopaty 25 zł brutto za plastikową, lub 35 zł brutto za metalową.


Krzepice. Na wiosnę w Krzepicach spodziewane są inwestycje w strefie ekonomicznej. Na razie są tylko spodziewane, ale burmistrz Kotynia nie tylko się ich spodziewa, ale spodziewa się, że tym razem będą to realne inwestycje.


Jeszcze na chwilę Krzepice. Otóż gmina również przystąpiła do sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. Skład tymczasowy, gdzie będą wpływały statki z węglem, urządzony zostanie w strefie ekonomicznej. Statki będą wpływały do niej od strony Lipia, a wypływały od strony cmentarza. Wstępnie będą to dwa statyki na dobę, ale planuje się również trzeci po 17.00 w weekendy. Na ten czas obwodnica Krzepic ma zostać zamknięta.


Burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski planuje po Nowym Roku obniżyć swoje uposażenie, jakie otrzymuje w tej chwili. Jest to około 20 tys. Wszystko ma być spowodowane ogólnie panująca drożyzną, podwyżką stóp procentowych, cenami paliwa, ale najbardziej to tym, że masło poszło w górę o 84%. Oczywiście to żart. Burmistrz nigdy nie planował, nie planuje i nie będzie planował obniżenia swojego uposażenia. Planuje za to podwyżkę. Ale niewielką, bo tylko o stopę inflacji.

Napisał Konrad Ziębicki
Odezwał się do nas Polski Fundusz Mięsa Drobiowego. Chce zamiast fajerwerków na sylwestra w Kłobucku ufundować tysiąc pięćset kur, które mają zostać punkt o północy wypuszczone na rynku w Kłobucku. Mieszkańcy mogliby je gonić, a kto złapie, ta jego. Czekamy na podpisanie umowy z gminą.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja27 marca 2022