Internet bez przemocy – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Internet bez przemocy

Konkurs służył upowszechnianiu świadomości niebezpieczeństw, które mogą czyhać w internecie na nie dość ostrożnych.
SP WRĘCZYCA WIELKA
Internet bez przemocy

KONKURS. 13 marca w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej podsumowano gminny konkurs, w którym w formie prezentacji multimedialnych poświęcano uwagę bezpieczeństwu w internecie

I Gminny Konkurs Komputerowy na Prezentację Multimedialną „Jak być bezpiecznym w Internecie?” wpisany został w projekt profilaktyczny pod nazwą: „Bezpieczny Internet – Stop Cyberprzemocy”. W konkursowych prezentacjach poruszano więc kwestie granic prywatności w internecie, wiarygodności informacji w sieci, bezpieczeństwa w kontakcie z innymi i przemocy, na którą można być narażonym, będąc online. W 27 zgłoszonych pracach jury oceniało oryginalność ujęcia tematu, czytelność prezentacji i jej walory graficzne i multimedialne. Najlepszym przyznano nagrody. W ich przygotowaniu wydatnie pomogła GKRPA we Wręczycy.

Nieco wcześniej w szkole odbył się też apel pod hasłem „Bezpieczni w Internecie”. Młodzież namawiała tu do rozsądnego korzystania z technik multimedialnych. Koordynatorami projektu są: dyrektor Danuta Lamik oraz informatyczki: Anna Matysiak i Ewa Najda-Sikorska. (jar)

LAUREACI KONKURSU NA PREZENTACJĘ

Klasy IV-VI: 1) Oliwier Flak /SP Węglowice/ i Marcelina Arendt /SP Wręczyca Wielka/; 2) Kinga Pasieka /SP Wręczyca Wielka/; 3) Adam Pach /SP Truskolasy/ i Mikołaj Matuszczyk /SP Wręczyca Wielka/.

Klasy VII, II i III: 1) Igor Bień /SP Wręczyca Wielka/; 2) Martyna Kudła /SP Truskolasy/ i Julia Paturej /SP Wręczyca Wielka/; 3) III miejsce: Eryk Lizurej /SP Truskolasy/; wyróżnienie: Kacper Olszewski i Jan Kubat /ZSP Kalej/.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

pedzil

Pędziła ponad setką

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2018
radf

Radny Krawczyk dalej najbogatszy

Jarosław Jędrysiak9 sierpnia 2018
rte

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69

Ewa Chojnacka25 lipca 2018
przed

Przedszkolaki pięknie śpiewają

Jarosław Jędrysiak27 maja 2018
walnal

Wyprzedzał i walnął w drzewo

Jarosław Jędrysiak26 maja 2018
zz

Zamknęli dzieciom drogę do dalszego etapu?

Magdalena Kurzak22 kwietnia 2018