Internet bez przemocy – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Internet bez przemocy

Konkurs służył upowszechnianiu świadomości niebezpieczeństw, które mogą czyhać w internecie na nie dość ostrożnych.
SP WRĘCZYCA WIELKA
Internet bez przemocy

KONKURS. 13 marca w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej podsumowano gminny konkurs, w którym w formie prezentacji multimedialnych poświęcano uwagę bezpieczeństwu w internecie

I Gminny Konkurs Komputerowy na Prezentację Multimedialną „Jak być bezpiecznym w Internecie?” wpisany został w projekt profilaktyczny pod nazwą: „Bezpieczny Internet – Stop Cyberprzemocy”. W konkursowych prezentacjach poruszano więc kwestie granic prywatności w internecie, wiarygodności informacji w sieci, bezpieczeństwa w kontakcie z innymi i przemocy, na którą można być narażonym, będąc online. W 27 zgłoszonych pracach jury oceniało oryginalność ujęcia tematu, czytelność prezentacji i jej walory graficzne i multimedialne. Najlepszym przyznano nagrody. W ich przygotowaniu wydatnie pomogła GKRPA we Wręczycy.

Nieco wcześniej w szkole odbył się też apel pod hasłem „Bezpieczni w Internecie”. Młodzież namawiała tu do rozsądnego korzystania z technik multimedialnych. Koordynatorami projektu są: dyrektor Danuta Lamik oraz informatyczki: Anna Matysiak i Ewa Najda-Sikorska. (jar)

LAUREACI KONKURSU NA PREZENTACJĘ

Klasy IV-VI: 1) Oliwier Flak /SP Węglowice/ i Marcelina Arendt /SP Wręczyca Wielka/; 2) Kinga Pasieka /SP Wręczyca Wielka/; 3) Adam Pach /SP Truskolasy/ i Mikołaj Matuszczyk /SP Wręczyca Wielka/.

Klasy VII, II i III: 1) Igor Bień /SP Wręczyca Wielka/; 2) Martyna Kudła /SP Truskolasy/ i Julia Paturej /SP Wręczyca Wielka/; 3) III miejsce: Eryk Lizurej /SP Truskolasy/; wyróżnienie: Kacper Olszewski i Jan Kubat /ZSP Kalej/.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

sklad

Ustalili skład komisji

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2018
hutdd

We Wręczycy „dojna” zmiana

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2018
osinski

Osiński symbolicznie tańszy od Krawczyka

Jarosław Jędrysiak1 grudnia 2018
wille

Co się zmieni we Wręczycy?

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018
osinski

Osiński wójtem we Wręczycy

Jarosław Jędrysiak11 listopada 2018
3qwe

Pietrulewicz czy Osiński?

Ewa Chojnacka2 listopada 2018