Urząd do termomodernizacji – Gazeta Kłobucka
Panki

Urząd do termomodernizacji

Urząd gminy po termomodernizacji będzie pochłaniał mniejsze wydatki. A i wizerunek gminy zyska, gdy gmach będzie mieć elegancki, przystający do naszych czasów wygląd.
Urząd do termomodernizacji

INWESTYCJA. Dzięki szeroko zakrojonemu remontowi, koncentrującemu się głównie na termomodernizacji, budynek urzędu w Pankach jeszcze w tym roku na jesieni ma szansę przypominać inne urzędy gmin, a nie jakiś publiczny gmach z innej epoki

Pod pojęciem termomodernizacji budynku urzędu gminy ma się mieścić szereg różnych prac. Będzie tu więc m.in. przeprowadzona wymiana okien wraz z parapetami i drzwi, docieplony zostanie cokół budynku, jego ściany, dach i strop, budynek uzyska też nowe rynny. Przeprowadzi się rozbiórkę staroświeckich, a istniejących jeszcze stropów drewnianych (budynek częściowo pamięta czasy jeszcze przedwojenne). Gmach urzędu gminy, poza tym, że będzie docieplony i przez to bardziej energooszczędny, zyska też wizualnie. Będą nowe tynki ma ścianach, samo wejście nabierze też solidnego, nowoczesnego wyglądu. Wśród elementów do wymiany są tu na przykład balustrady ze stali nierdzewnej, które są dziś w zasadzie standardem przy wszelkich urzędach. Nieco prac zaplanowano tu także we wnętrzu budynku. Generalnie projekt ma całkiem szeroki zakres. Docelowo główny gmach samorządowy ma szansę uzyskać wygląd przystający do naszych czasów. Na razie gmina ma ogłoszony przetarg na to zadanie i spodziewa się jego rozstrzygnięcia w przyszłym tygodniu. Sam remont i termomodernizacja urzędu mają być, wedle założeń, zrealizowane do końca października. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

sesja-panki

Drożej za wywóz śmieci

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2020
koparka

Dworcowa do remontu

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2020
qwwq

Wodociąg pod rzeką

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020
policja

Złamał kwarantannę, może stracić 30 tys. zł

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2020
K - Złote i diamentowe gody (1653) + fot

Złote i diamentowe gody

Jarosław Jędrysiak4 marca 2020
wypadek

Wypadek na Zielonej

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2020