Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Burmistrz Kłobucka bardzo się starał o obwodnicę Kłobucka. No tak się starał, że nawet prezydentowi Andrzejowi Dudzie dał do podpisu petycję, aby i ten wsparł starania burmistrza Zakrzewskiego w ministerstwie. Niestety, prezydent pierwszy raz czegoś nie podpisał i obwodnicy nie będzie. Znaczy, może będzie, ale wtedy to nie wiadomo jeszcze, kto burmistrzem będzie. Z naszych ustaleń wynika, że rządzący nie wierzą, że ktoś do Kłobucka wjeżdża dobrowolnie, i są zdania, że obwodnica jest u nas niepotrzebna. Potrzebna natomiast jest w Herbach i tam będzie. Tyle w temacie obwodnicy.


W Zajączkach pierwszych dwóch mężczyzn spotkało się przy alkoholu. Mieli jedno piwo, a później kupili sobie drugie piwo. W pewnym momencie jeden z nich przewrócił się na plecy, a po chwili drugi przewrócił się na tego pierwszego, na jego brzuch. Nie mogli wstać, ale jakoś udało się wezwać pogotowie. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni z Kłobucka, którzy chcieli pomóc poszkodowanym. Podczas próby udzielenia pomocy mężczyźni zaatakowali ratowników, odpychając ich i bijąc pięściami. Ci wezwali policję z Krzepic. Mężczyźni poradzili sobie również z policjantami, których również bili pięściami. Jeden bił lewą, a drugi prawą pięścią. Później zbiegli. Jeśli ktoś widział mężczyzn z pięściami, proszony jest o kontakt telefoniczny ze strażą miejską w Białymstoku.


Dziki atakują. Opisujemy dzisiaj tę nietypową sytuację. Występuje coraz większe zagrożenie ze strony dzików wobec mieszkańców naszego powiatu. Dziki podchodzą już nie tylko pod obejścia, ale wchodzą na podwórka. Są pierwsze przypadki zaatakowania zwierząt domowych przez dziki. – I tym tematem też będziemy się w najbliższym czasie zajmować – poinformował w poniedziałek starosta Henryk Kiepura. Opisalibyśmy sytuację dalej, ale właśnie nas jakiś dzik chce zaatakować.


Jedziemy teraz do Popowa. Samorząd gminy chce znać opinię mieszkańców na temat kierunków, w jakich powinna się rozwijać ich mała ojczyzna. W tym celu od 28 lutego zamknięty zostanie ruch z Popowa w stronę Miedźna i dalej Kłobucka na 14 dni. Wójt w ten sposób chce sprawdzić, czy mieszkańcy ciągną bardziej na wschód czy zachód regionu. Ta sama sytuacja będzie miała miejsce w połowie marca, gdy zamknięty będzie ruch w stronę Działoszyna, aby sprawdzić, czy może mieszkańców ciągnie w drugą stronę. Wyniki poznamy w grudniu za rok.


Panki. Samorząd gminy Panki ma zamiar przekształcić Szkołę Podstawową w Aleksandrowie w filię Szkoły Podstawowej w Konieczkach. Są mieszkańcy niezadowoleni z takiego rozwiązania, dlatego wójcina zapowiada, że jeśli takie rozwiązanie na dłuższa metę nie wypali, to szkoła w Aleksandrowie ponownie stanie się szkołą w Aleksandrowie. Czyli w Pankach bez zmian.

Napisał Konrad Ziębicki ze Smug
Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. Obwodnica Kłobucka jednak powstanie. Z tym że będzie się zaczynała w Blachowni, a kończyła w Herbach. Aby z niej skorzystać, będzie trzeba po prostu do niej dojechać. Do widzenia.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022