Humor

Satyra nie tylko polityczna

*Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Zaczynamy od Panek . Dzień dobry . Radni tej gminy większością głosów poparli zamiar przekształcenia szkoły w Aleksandrowie w filię szkoły w Konieczkach. W toku dyskusji pojawił się również wątek, który poruszył radny Furmanek Maciej oraz radna Korzonek Monika. Otóż radni spierali się o to, czy całego Aleksandrowa nie przekształcić w Konieczki, co ułatwiłoby samo przekształcenie się szkoły. Radny Furmanek był za, a radna Korzonek była przeciw, ale skłaniała się być za. Głosowanie nad tym tematem odbędzie się na kolejnej sesji w maju.


Powiat i region teraz . Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do kilku krajów w związku z szerze- niem się koronawirusa. Najbliższy z krajów, do których nie powinniśmy wyjeżdżać, to Włochy. Skomplikowało to wycieczkę do tego właśnie kraju, jaką planowali nauczyciele i uczniowie ze szkoły w Truskolasach. Wycieczka była już opłacona, a biuro odmówiło zwrotu pieniędzy, dlatego szkoła zgodziła się na ustępstwa i wycieczka odbędzie się, jednak pod kilkoma warunkami. Otóż nauczyciele i uczniowie nie będą mogli z autobusu wysiadać przez cały okres wyjazdu, a sam autokar będzie wyposażony w WC i prysznic dwuosobowy. Z prysznica będą mogły korzystać pary, a jeśli ktoś pary mieć nie będzie, to nie będzie mógł z niego skorzystać. Jedzenie będzie dostarczane do autokaru przez robota, takiego, który uczestniczy np. w rozbrojeniach niewybuchów. Po powrocie do domu wszyscy zostaną odwiezieni do szpitala powiatowego w Kłobucku na 31-dniowa kwarantannę, w której będą mogli im towarzyszyć rodziny oraz uczniowie z innych, zaprzyjaźnionych klas. Z wycieczki nie można już zrezygnować.


Od marca będzie więcej kasy dla emerytów i rencistów. Jak co roku świadczenia objęte zostaną waloryzacją. Niestety są też złe informacje, ponieważ ZUS twierdzi, że nie dla wszystkich może wystarczyć pieniędzy i będzie liczyła się kolejność zgłoszeń. Zgłaszać można się od 1 marca od godziny 4.45 rano do 5.45 rano. Później ZUS nie gwarantuje, że coś jeszcze zostanie. Wnioski można składać w pokoju 110, na 11 piętrze w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego. Winda nie działa.


Teraz o policji. Akcję „Smog” prowadzono na naszych drogach w poprzednią środę.
– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku wspólnie ze wspólnikami z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Częstochowy sprawdzali, czy samochody poruszające się po drogach powiatu kłobuckiego nie zanieczyszczają zanadto środowiska. Do kontroli zatrzymano m.in. ciągnik wójta Opatowa i jak się dowiedzieliśmy, ciągnik podczas przemieszczania się zanieczyszczał powietrze, natomiast kiedy się zatrzymał do kontroli, to już zanieczyszczał mniej. Ciągnik puszczono wolno.


Andrzej Duda ponownie odwiedzi Kłobuck . Tym razem chodzi o kampanię i o to, aby wytłumaczyć mieszkańcom to, że obiecał wesprzeć budowę obwodnicy, a teraz się podobno z tego wycofał. My poznaliśmy już powody wycofania się prezydenta. Chodzi o to, że podczas poprzedniego przejazdu i wizyty w Kłobucku prezydent myślał, że jest w Herbach, a tam obwodnica ma powstać. No i wszystko jasne.

Napisał Konrad Ziębicki ze Smug
Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. Burmistrz Kłobucka nie chce już obwodnicy. Nie chce, bo pozamyka ulicę 3 Maja i 11 Listopada w Kłobucku dla ruchu i wszystkie pojazdy puści Wieluńską, dalej obok Fergopolu, dalej koło firmy Koral i w lewo w stronę szkoły na Zagórzu i dalej na Łobodno. Całą drogą planuje nazwać „Obwodnica Kłobucka”. No i co byśmy bez pana zrobili…
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022