Humor

Satyra nie tylko polityczna

*Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Kłobuccy policjanci rozbili narkotykowy gang. Gang, jak to gang, działał nielegalnie, więc należało go rozbić. Cała sprawa została nagrana policyjnym monitoringiem na rynku w Kłobucku, gdzie doszło do rozbicia. Policjanci zaatakowali gangsterów i najemników i każdego z osobna rozbijali, a później zaczęli rozbijać całą grupę. Rozbijanie gangu zostało zakończone huczną imprezą pod nieistniejącą już od dawna fontanną na 3 Maja. Z tej okazji wystawiono ponownie na widok mieszkańców projekt fontanny, opłacony przez burmistrza Nowaka. Na sztaludze został wystawiony. Stoi tam nadal.


Jest problem ze śmieciami w Kłobucku. Po podwyżce opłat za śmieci z systemu, który ma się finansować solidarnie rozłożonymi wpłatami mieszkańców, ubyło już około dwustu osób. Przybywa za to śmieci do wywiezienia. Okazuje się, że śmieci są do Kłobucka przywożone w czarnych workach nocą z Lipia. Dokładniej z urzędu miejskiego w Lipiu, bo ten podobno nie radzi sobie ze śmieciami bardziej niż ten z Kłobucka. Cała sprawa wyszła na jaw, kiedy w jednym z worków znaleziono duplikat faktury za wodę mineralną „Pastewianka”, wystawionej na gminę Lipie. Badamy i śledzimy dalej sprawę


Drugi etap przebudowy drogi łączącej Białą i Kopiec w gminie Kłobuck kosztować będzie 3,5 miliona , a jego realizacja, rozpisana na dwa lata, potrwa do połowy września przyszłego roku. Całość zostanie sfinansowana z piniendzy funduszu sołeckiego z Kamyka, a jak zabraknie, to dołoży fundusz sołecki z Białej oraz fundusz ochrony środowiska z Bielska-Białej. Jeśli natomiast fundusz się jakiś wycofa, to dołoży z własnej kieszeni radny Janusz Soluch. On jeszcze o tym nie wie, jak coś.


Pojawiła się niepewność dotycząca dalszej działalności naszych szpitali w związku z epidemią. Oczywiście chodzi o piniondze, których jak zawsze brakuje. Wcześniej też brakowało, ale teraz podobno brakuje więcej. W tej sprawie ma powstać komisja śledcza z Maciejem Biernackim, etatowcem ze starostwa, na czele. Na pierwszy rzut mają w tej sprawie zostać przesłuchani lekarze. Pielęgniarki mogą spać spokojnie, bo one i tak zarabiają mniej, niż powinny zarabiać. Jeśli lekarze nie przyznają się, ile biorą, to pan Biernacki sam ma oszacować straty z tego tytułu. Komisja ma rozpocząć działalność w listopadzie, a jej prace zakończą się rok po tym, jak wygra wybory Kosiniak-Kamysz.


Policja w naszym powiecie w tym roku zatrzymała już stu pijanych. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że był jeszcze jeden pijany więcej, ale podczas próby zatrzymania udało mu się uciec. Już prawie został schwytany, ale pod Parzymiechami skręcił w lewo, a policjanci w prawo. Wydział wewnętrzny policji bada sprawę. My również.

Napisał Konrad Ziębicki ze Smug
Gmina Kłobuck ma nowego przewodniczącego rady. Ale już o tym pisaliśmy przecież. Do zobaczenia, Panie Januszu. Ostatnio jak przejeżdżaliśmy obok Pana domu, to machaliśmy, ale nie było Pana w oknie.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022