Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny
Satyra nie tylko polityczna


Dzisiaj zaczynamy od starostwa powiatowego. W związku z tym, że nasz powiat został zaatakowany przez wirusa na czerwono, starosta wprowadził zakaz przyjmowania petentów. Jeśli się nawet jakiś petent zapomni i jakimś sposobem zdoła wejść do budynku starostwa, to ma być przez strażaków ochotników wywożony z budynku na kwarantannę do Lipia, a dokładniej do Parzymiechów. Strażacy na ochronie mają się wymieniać i na początek będą ci z gminy Popów. Pod koniec roku ochotników zastąpią zawodowi strażacy pod warunkiem, że sytuacja zmieni się z czerwonej na żółtą. Potwierdza nam to starosta, kiwając głową w górę i w dół, kiedy mówiliśmy mu „dzień dobry” na imprezie w remizie w Kalei.


Jeszcze zostaniemy chwilę przy starostwie, a właściwie w starostwie. Otóż jedyny wydział, który będzie miał kontakt z petentem, to wydział budownictwa. Chodzi głównie o to, aby w czasie pandemii nie zatrzymywać budowlanki i wydawać na bieżąco zezwolenia na budowę. I w tym przypadku takie zezwolenie normalnie, przed pandemią, można było otrzymać do 30 dni i dostawało się je w Kłobucku dokładnie w 30. dniu, ale teraz można proces przyśpieszyć i za dodatkową opłatą 300 zł bez paragonu termin się skraca do 29 dni. Jest też mała niespodzianka, bo tym razem chodzi o 29 dni roboczych, a nie, jak poprzednio, kalendarzowych z wyłączeniem wszystkich poniedziałków i wtorków, bo wtedy wydział nie pracuje.


Na terenie gminy Kłobuck kontrolują, czy mieszkańcy mają kwity dokumentujące wywóz zawartości szamba. Kontrole szamb prowadzone są z udziałem pracowników Wodociągów Częstochowskich, w obecności policjantów – dzielnicowych – oraz agentów CBA, ABW i jeszcze pracowników Prokuratury Krajowej i tej rejonowej z Częstochowy. Podczas kontroli jest też obecna pani z sanepidu i komendant Państwowej Straży Pożarnej z Opola. Ten z Kłobucka nie zdążył na kontrole dojechać, dlatego był ten z Opola. Burmistrz Kłobucka rozważa, czy aby w kolejnych kontrolach nie włączyć jeszcze dwóch, może trzech żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Pozostaje kwestia tego, czy będą chcieli dojechać na swój koszt, i tego, czy będą chcieli szukać w polu spuszczonych nielegalnie ścieków. Podczas pierwszej kontroli żaden z kontrolowanych nie miał kwitów, ale mają załatwić kwity na kolejną kontrolę. Śledzimy sprawę.


Krótko jeszcze na koniec omówimy kwestię maseczek. Rozporządzenie z 9 października, na którym oparto obowiązek noszenia maseczki w miejscach publicznych, wskazuje też dość jasno, kto jej nosić nie musi. I kiedy. Oraz gdzie każdy może jej nie mieć – i nie dostać mandatu. Ustawodawca przewidział, że maseczek nie musimy nosić w sklepach monopolowych. Chodzi o to, że sprzedawca musi czuć, czy od nas jedzie gorzałą czy nie jedzie, i czy może nam alkohol sprzedać. Sugeruje się w ustawie jednak, aby raczej do sklepów przychodzić na trzeźwo i jednak w maseczce. O to samo apeluje premier oraz minister sportu i turystyki.

Napisał Konrad Ziębicki
Dzisiaj na tyle z ciekawych informacji gminno-powiatowych. Nadleśnictwo w Kłobucku w tym roku przewidziało sprzedaż choinek już od 29 października. Wszystko spowodowane jest koronawirusem i obawą, że przed samymi świętami może nie zejść tyle choinek, ile by sobie nadleśnictwo życzyło. Nadleśnictwo wprowadzi też promocję i do jednej choinki dwie kolejne będą gratis, ale transport po stronie kupującego.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022