Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Krzepicki magistrat przestrzega właścicieli psów, którzy nie dość dbają o to, by ich czworonogi nie chodziły samopas. Jeśli natomiast będą chodziły po pas w śniegu, to już mogą chodzić same. Wstępnie się odwiedziliśmy, że burmistrz Kotynia to się tak wkurzył, ale tak wkurzył na psy biegające samopas, że chce z tym jak najszybciej skończyć. Do magistratu ciągle mieli dobiegać mieszkańcy, których w centrum miasta gonił jakiś pies biegają- cy samopas. Burmistrz chce najpierw wszystkie bezpańskie psy wyłapać, urzędowo ostemplować, a później na Fejsbuku upublicznić ich oficjalny wizerunek, aby się ich właściciele wstydzili i po nie zgłosili.


W Przystajni to przedsiębiorcy wyprosili u wójta Macha obniżkę podatku od środków transportu. Rzadko zdarza się, żeby w trakcie roku budżetowego władze samorządowe zmieniały wysokość stawek podatkowych wcześniej na ten rok uchwalonych. Nieoficjalnie powodem mają być zbliżające się wybory, ale oficjalnie nikt temu nie zaprzecza. Zapytaliśmy wójta: dlaczego, po co, na co, jak to, czemu tak dużo? Wójt najpierw coś stękał, że spotkanie, że się śpieszy, że mu zaraz samolot ucieknie. Pod wieczór wysłał jednak do nas SMS -a. Oto treść: „Zawsze drążycie tematy, nawet te, które z pozoru są dla mnie osobiście drażniące. Obniżyłem, to obniżyłem. Nie drążcie”. OK.


Teraz Miedźno, czyli królestwo jaśniepana Derejczyka. Nasz czytelnik jest zdania, że dwa pisma, które otrzymał z urzędu gminy, przeczą sobie nawzajem. Z jednej strony dostał bowiem odpowiedź wójta, że inwestycja drogowa nie jest skończona. Z drugiej – fakturę za budowę tej drogi. Zapytaliśmy wójta, o co chodzi z tą drogą przy Łokietka. Otrzymaliśmy z magistratu zadziwiającą odpowiedź: „Władysław Łokietek był trzecim pod względem starszeństwa synem Kazimierza I Kujawskiego, a najstarszym z jego trzeciego małżeństwa z Eufrozyną, księżniczką opolską. Imię otrzymał po swoim wuju, bracie matki, księciu opolskim Władysławie. Do najważniejszych osiągnięć Władysława Łokietka na drodze do tronu królewskiego należało stłumienie buntów mieszczan wywołanych przez krakowskiego wójta Alberta oraz poznańskiego Przemka .To wszystko, co mam do powiedzenia w temacie tej drogi”. Hmm…


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kalei uroczyście oddano do użytku ekopracownię. To pierwsza taka pracownia we wręczyckiej gminie, a czwarta w powiecie kłobuckim. Podczas oficjalnego przyjęcia dowiedzieliśmy się, że radny Prubant nie jest zadowolony z tego, że pracownia w jego gminie jest czwarta w powiecie, a nie pierwsza w powiecie. Będzie w tej sprawie wnioskował do wojewody, aby raz jeszcze oddać uroczyście pracownie w naszym powiecie, ale rozpoczynając to rozdanie od tyłu, czyli od Kalei, z której to został wybrany radnym. Nie wiemy, dlaczego radnemu tak bardzo na tym zleży, ale niezmiennie na wszystkie powiatowe uroczystości chleb i bułki dostarcza kłobucka piekarnia.


W należącym do starostwa powiatowego budynku po byłej łaźni przy ul. Wieluńskiej 11 od stycznia rezydują pracownicy nowo powstałego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Pracownicy mają tu pozostać co najmniej 3 lata. Jak się dowiedzieliśmy od starosty, to on i burmistrz Kłobucka wspólnie i w porozumieniu kilka miesięcy temu zaczęli poszukiwania tańszej wody dla mieszkańców gminy Kłobuck. To taki plan, aby się uwolnić od zorganizowanej grupy z częstochowskich Wodociągów. Woda się pod łaźnią znalazła i teraz w ramach porozumienia z powiatem gmina ma sobie tę wodę wydobywać i sprzedawać mieszkańcom, a starosta w ramach udostępnienia łaźni będzie tylko i wyłącznie pobierał czynsz w wysokości 3 milionów rocznie. Plus odsetki. Ma gest, skubany.


W Opatowie odbędą się w kwietniu Dni Azbestu. To na cześć tego, że Opatów to ostatnia gmina na południu Polski gdzie jeszcze jest azbest. Podczas Dni Azbestu będzie można na żywo zobaczyć i dotknąć azbestu. Gmina wykonała z azbestu huśtawki dla dzieci i niewielką zjeżdżalnię. Dzieci ze szkoły podstawowej zbudowały na tę okoliczność zamek, którego dach wykonano z azbestu. Na gminnym boisku odbędzie się również mecz pomiędzy lokalnymi zespołami piłkarskimi: GKS Wisielec kontra Gnojownik Kurzeszyn. Puchary wręczy wójt. Nie zgadniecie, z czego będą wykonane. Tak, z azbestu.


Napisał Konrad Ziębicki

Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej. Jak napisaliśmy, że o wójcie i Antoninie nie będzie, to nie ma. Natomiast z informacji, jakie do nas docierają z Panek, to wynika, że lokalny redaktor wrócił z powrotem do szkoły i chce zostać policjantem. Ale nie w Pankach. W Teksasie chce zostać.

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka17 stycznia 2019
satyra

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka10 stycznia 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka27 grudnia 2018
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka19 grudnia 2018
df

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 grudnia 2018
sat

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka5 grudnia 2018