Humor

Satyra nie tylko polityczna

Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Kłobuck. Zatrzymany został kompletnie pijany kierowca. Zdecydowana i szybka reakcja świadka, który postąpił w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”, prawdopodobnie pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Do zdarzenia doszło w Borowiance, na parkingu jednego ze sklepów spożywczych. Jak relacjonuje nam jeden ze świadków, sklep był wtedy nieczynny, ponieważ właściciel przybywał na mszy świętej w intencji „zbyt często i zbyt dużo pijących alkohol”. Jak się później okazało, pijany kierowca również był na tej samej mszy, ale jak usłyszał, w jakiej jest intencji, to postanowił ją opuścić i szybko przemieścić się do sklepu czegoś napić. Sam sobie sklep otworzył i podczas trwania mysz wypił półtora litra wódki i cztery piwa, co dało w sumie 2,5 promila w wydychanym powietrzu.


Popów. W Popowie dudni podczas sesji. Mieszkaniec zgłosił nam uwagi co do jakości transmisji obrad popowskiej rady gminy. – Dzisiaj jest sesja w Popowie – dzwoni do nas nasz czytelnik. – Próbuję oglądać te obrady, ale trudno tam cokolwiek zrozumieć. Głos tak dudni, że nie da się słuchać. Po co w ogóle taka transmisja? – pyta mężczyzna. Zapytaliśmy o sprawę wójta, a że sesja była w trakcie, to odpisał nam na pytanie SMS-em. Oto jego treść: „Dzień dobry, dziękuję za pytanie. Jestem głęboko usatysfakcjonowany faktem, że sesja dociera do tak szerokiej publiczności, nawet jeśli dociera i dudni. Powodem dudnienia może być fakt prowadzonych prac nad studnią głębinową i głębokich odwiertów. A wiadomo, że jak się kopie studnię, to dudni, prawda”. No w sumie…


Lipie. Pojawiła się prywatna inicjatywa zbiórki środków na rzecz izolowanych w Chałkowie w Gminie Lipie z powodu koronawirusa pracowników – głównie obywateli Ukrainy. Jak się dowiedzieliśmy, głównie zbierane są pieniądze na bilety powrotne na Ukrainę oraz książki i stare znaczki pocztowe. Najbardziej pożądane są książki „Gwiezdne wojny” oraz „Władca Pierścieni. Dwie wieże”. Znaczki obojętnie jakie, byle stare. Śledzimy losy tej sprawy.


Wręczyca. W jednym z mieszkań w Truskolasach właściciele przyłapali obcą kobietę, która myszkowała po szufladach w ich sypialni. To stało się w poprzedni poniedziałek – w biały dzień, około godziny 10.00. Na miejsce została wezwana policja, która szybko myszkującą zlokalizowała i ją obezwładniła. Jak się okazało, kobieta nic nie znalazła w szufladach, więc policjanci ją uwolnili, a na wzywających ich bezpodstawnie do interwencji mieszkańców nałożyli mandat w wysokości pińcet złotych i trzy dni prac społecznych przy czyszczeniu koryta rzeki Okszy po zachodzie słońca w grudniu w Kłobucku. Mieszkańcy zapowiedzieli odwołanie się od kary.

Napisał Konrad Ziębicki
Coraz bliżej święta. Już czuć zapach mchu. Za choinkami się już ludzie zaczynają pomału rozglądać. A przemysł bombkowy idzie jak burza. W tym roku jednak życzenia złożę Państwu normalnie w grudniu, a nie teraz. Dzisiaj imieniny obchodzą Sellia oraz Rozaliia. Jeśli jakaś zamieszkuje nasz powiat, to z tego miejsca serdeczne życzenia składam ja oraz wójt Przystajni.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022