Humor

Satyra nie tylko polityczna

Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Kłobuck. Skarbniczka odchodzi. Znaczy nie, że na zawsze i ze świata, tylko z tutejszego urzędu odchodzi. Oficjalnie nikt się nie cieszy, nieoficjalnie – prawie wszyscy. Znaczy, tylko pani z lewiatana na Staszica się nie cieszy, ale jak zapytaliśmy dlaczego, to nie potrafiła odpowiedzieć. Skarbniczka teraz będzie miała lepszą fuchę, zagraniczną. Będzie w częstochowskich Wodociągach liczyła, ile wody schodzi i dlaczego tak tanio. Powodzenia oczywiście życzymy. Dlaczego powodzenia? Bo w przypadku niepowodzenia może zabraknąć wody, a ta, jak wiadomo, jest z naszej studni w Łobodnie, ale kupujemy ją od Wodociągów w Częstochowie.


Panki. Niemal dwa lata temu, krótko po wyborach, nowo wybrana wójt Urszula Bujak zwolniła sekretarz gminy Elżbietę Wachowską. Sprawa trafiła do częstochowskiego sądu pracy. We wtorek zapadł korzystny dla byłej sekretarz wyrok. Zapytaliśmy o komentarz samą wójt. Oto on: „Dzień dobry. To piszę Ja, wójt Bujakowa. Nie jest mi dobrze, że wyrok jest, jaki jest. Ale skoro już zapadł, to zapadła klamka w tej sprawie. Zobaczymy wszyscy w gminie, co będzie dalej. Na razie jest, jak jest. To pisałam Ja, Bujakowa”. Dziękujemy za odpowiedź.


Wręczyca. Siedem szkół w gminie Wręczyca Wielka otrzymało wsparcie w ramach programu „Zdalna szkoła+”. Miało dostać osiem szkół, ale jedna z nich nie chciała przyjąć wsparcia, bo dyrektor szkoły nie chciała z siebie „robić dziada”. Pani dyrektor, jak i całe grono pedagogiczne, uważają, że komputery to sobie mogą sami kupić w Media Expert, bo teraz każda kupiona piąta rzecz jest z rabatem 70%, więc oni wiedzą, że chodzi tylko o promocję wójta, a nie ich szkoły. Na stronie urzędu jest adres szkoły, która odmówiła wsparcia.


Miedźno. To gmina jeszcze w naszym powiecie, ale łatwiej dojechać z niej do Działoszyna niż do Kłobucka. Polityczne trzęsienie ziemi się tam wydarzyło. Wójt Piotr Derejczyk nie utrzymał większości w radzie gminy i nie otrzymał wotum zaufania. Informacja poszła w świat, a sam Derejczyk dalej zostaje w gminie. Chcieliśmy zapytać, co sam wójt myśli o trzęsieniu, ale coś tam w słuchawce cały czas mówiło, że „ nie ma takiego numeru”. Niezły numer… A najwięcej to w Miedźnie się taczek sprzedaje. Mówił nam były wójt Popowa, pan Bolek Świtała.


Powiat. Okolica szkół zawsze kojarzy się z możliwą obecnością na drodze dzieci. Dla bezpieczeństwa, po powrocie uczniów do szkół, takim miejscom przygląda się policja. Najbardziej to się policja przygląda przy szkole w Ostrowach. Chodzi o to, że jeden policjant, który się tak przygląda, bardzo lubi ptaki. A w Ostrowach to ptaki cały czas latają, więc jest się czemu przyglądać. Później policja udostępnia zdjęcia ptaków na swoim fejsbuku. Największy z ptaków jest co miesiąc nominowany do nagrody „Ptak Roku”. Nagrody wręcza wójt Derejczyk.

Napisał Konrad Ziębicki
Do naszej skrzynki mailowej napływają od Was cały czas życzenia świąteczne. Bardzo nam miło. Nie spodziewaliśmy się, że aż tylu z Was posiada nasz mailowy adres. Najbardziej to chcemy podziękować za życzenia przewodniczącemu rady w Kłobuku, panu Januszowi Soluchowi. Co prawda jeszcze życzeń nie wysłał, ale jesteśmy pewni, że gdzieś tam, z tyłu głowy, taki pomysł mu może przyjść na myśl.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022