Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Lipie, Parzymiechy, Lindów, Rębielice Szlacheckie. Od tych miejscowości dzisiaj zaczynamy. Dlaczego? Ostatnio był korek na Krzepice i objazd poprowadził tamtędy, dlatego. Lipie to kolejna gmina, w której zakupiono i rozdysponowano pomiędzy szkołami sprzęt komputerowy z programu Zdalna szkoła+ Sprzęt jest, ale póki co pozostanie w budynku urzędu i zostanie rozdysponowany, jak powróci lockdown. Czyli że możemy wszystko jeść, ale nie możemy normalnie oddychać. Gmina Lipie po cichu liczy na to, że laptopy pozostaną na stałe w urzędzie, bo ich sprzęt jest przestarzały.


Kłobuck. Gmina Kłobuck uzyskała pozytywną opinię dla wniosku, który złożyła na budowę sali gimnastycznej wraz zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Wysokość propozycji dofinansowania wynosi w tym przypadku ponad 1,87 miliona złotych. Inwestycję zapowiadał burmistrz Krystek, burmistrz Nowak i burmistrz Zakrzewski. Ten ostatni zapowiada również, że jeżeli dofinansowania gmina nie otrzyma, to on to sam sfinansuje wkład gminy ze środków własnych. Wszystko po tym, jak burmistrz Zakrzewski był ostatnio na koncercie Ryśka Rynkowskiego i bardzo się wczuł w jego utwór „Dary, dary losu”. Z góry dziękujemy.


Powiat. Do urzędu na numerek. Znaczy, do starostwa będzie można wchodzić na numerek. Zainteresowani mieszkańcy mogą przychodzić załatwiać swoje sprawy w wydziałach odpowiedzialnych za geodezję i kartografię, architekturę i budownictwo, gospodarkę nieruchomościami, a także w wydziale organizacyjnym i w kancelarii starostwa. Nadal konieczne jest przychodzenie z zasłoniętymi ustami i nosem. Nowością jest pobieranie na portierni urzędu numerków. Najdroższy numerek będzie ze starostą, nieco tańszy z wice. Najtańsze numerki chodzą z naczelnikiem wydziału geodezji, a prawie za zero złotych z pracownikami skarbówki. Niektórzy to nawet dopłacają.


Wręczyca. A tam, jak zwykle, wypadek. Doszło tam do kolizji auta osobowego z ciężarówką. Policjanci z kłobuckiej drogówki zostali wezwani do wypadku. Jak ustalili mundurowi, osobowym fordem, który uczestniczył w zdarzeniu, kierowała 50-letnia mieszkanka powiatu częstochowskiego. Problem stanowił jej stan. Kobieta miała w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Co dziwne, jak wytrzeźwiała, to miała 2,5 promila. Policjanci sprawdzają, jak to możliwe.

Napisał Konrad Ziębicki
W tym roku na święta będzie znów żywa choinka. Sąsiad wyjeżdża zawsze na początku grudnia do rodziny do Gniezna, a on ma mnóstwo choinek w ogrodzie, więc nawet jeśli nas stać nie będzie, to się sąsiada ogrodem wspomożemy. Nawet nie zauważy. W końcu gmina też nigdy jeszcze nie ubrała swojej choinki, tylko zawsze urzędową, podlewaną z podatków, prawda?
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022