Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Starosta z koronawirusem. To był najbardziej gorący news ubiegłego tygodnia. Starosta sam się zdziwił, że go wirus dopadł, bo ostatnio nigdzie nie wychodził. Raz tylko z żoną był w lidlu, ale w masce, przyłbicy i nawet miał na głowę naciągniętą pończochę w kolorze jasnego beżu, a pomimo tego wirus go dopadł. Obecnie starosta przebywa na kwarantannie w przydomowej komórce, tam gdzie się trzyma ziemniaki i buraki, i pozostanie tam do końca października. Później lekarz weterynarii zdecyduje, co dalej ze starostą.


Marek Prubant, przewodniczący rady gminy z Wręczycy, mieszkający w Kalei, jest najbogatszy. Od wielu lat jest najbogatszy, zarabia bowiem więcej, niż jest w stanie wydać z tych zarobionych pieniędzy. Ostatnio przyszło nawet takie zapytanie do gminy Wręczyca o to, czy pan Marek to wszystko uczciwie zarobił czy może nie. Pan Prubant w imieniu swoim oraz całej rodziny odpowiedział, że uczciwie. Pismo wysłał listem poleconym na adres wojewody opolskiego, aby dłużej czekać na obieg dokumentów w sprawie. Śledzimy rozwój sytuacji.


Do ostatnich dni listopada ma być gotowy projekt zagospodarowania terenu wokół kłobuckiego urzędu miejskiego. Jak się wstępnie dowiedzieliśmy, projekt będzie niezwykły i oprócz terenu urzędu będzie obejmował kilka ulic towarzyszących. Jak czytamy w piśmie od burmistrza, teren wokół urzędu będzie otoczony fosą z wodą zimną latem i ciepłą wodą zimą. Oprócz tego zimą fosa zamieni się w lodowisko , ale tylko na tyłach urzędu, bo z przodu muszą jakoś do budynku dostać się petenci. Dodatkowo na ścianach urzędu ma piąć się winorośl, z której jesienią pracownicy księgowości maja pędzić wino grzane. Znaczy będzie zimne, ale będzie się nazywało grzane. No to tyle.


Jest szansa na to, że w Kłobucku na dworcu PKP będzie zatrzymywał się pociąg Intercity. Póki co będzie się tylko zatrzymywał, bez możliwości wejścia czy wyjścia z niego, ale jest perspektywa, że w ciągu najbliższej dekady lub dwóch dekad będzie można się nim zabrać np. gdzieś na Śląsk. Trwają prace nad nowym projektem dla dworca i mają potrwać 4 lata po tym, aż pandemia przestanie istnieć. Nad projektem czuwa Beata Szydło i ktoś jeszcze z kancelarii premiera.

Napisał Konrad Ziębicki
Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie to informujemy, że oprócz naszego powiatu teraz cały kraj ma być w strefi e czerwonej. Co to oznacza? Że świąt może nie być we wcześniej ustalonym terminie i zostaną przesunięte na marzec przyszłego roku, a sylwester będzie obchodzony w lipcu i ponownie w sierpniu w ramach rekompensaty. Czekamy na rozwój wydarzeń oraz ustawę.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022