Humor

Satyra nie tylko polityczna

Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny
Satyra nie tylko polityczna


Mamy już odpowiedź z sanepidu w sprawie szeregu wątpliwości i uwag, które zgłosił nam mieszkaniec powiatu – i które opisaliśmy w poprzednim numerze. Na ile odpowiedź ta uspokoi emocje tych, którzy mieli pecha doświadczać kontaktu z koronawirusem i osobami zakażonymi, nie wiemy, ale oto ona: „Dzień dobry. Jako dyrektor sanepidu w Kłobuckiem, pragnę uspokoić zakażonych wirusem oraz tych, którzy z tymi zakażonymi mieli mieć kontakt. Sam kontakt to nie powód do niepokoju, ponieważ zakażony musi na niezakażonego zakaszleć, zakichać, napluć lub go dotknąć w lewe oko lub prawe ucho, prawym kciukiem. Jeśli są takie osoby, które miały taki kontakt z zakażonymi, proszę o kontakt z wójtem Miedźna. Dziękuję”. My również dziękujemy.


Teraz będzie o Kłobucku. Ograniczenia związane z epidemią utrudniają normalny dostęp do urzędu miasta. Burmistrz Zakrzewski zdecydował, by ułatwić choć kontakt telefoniczny z nim samym i będzie odbierał telefon od każdego w godzinach 6.00-15.30 i później od 15.45 do 17.55 W innych godzinach nie będzie dostępny, ponieważ chce trochę odpocząć od telefonu, ale będzie go zastępował pracownik gminy, który będzie się podawał za burmistrza. Pracownik oprócz normalnej rozmowy będzie również proponował mieszkańcom jedzenie na wynos w ramach wsparcia lokalnej gastronomii oraz wizyty w SPA Wenecka i na meczach lokalnej grupy piłkarskiej Znicz Kłobuck. Jeśli ktoś zdecyduje się na dłuższą rozmowę, może liczyć na rabat na zakup telefonu w Orange.


Będzie szpital polowy w Kłobuckiem. A dokładniej w Kalei w gminie Wręczyca. Szpital ma powstać na działkach budowlanych przewodniczącego Marka Prubanta. Podobno chodzi o to, że się przewodniczący zwiedział, że rząd szykuje ustawę, która będzie umożliwiała skup interwencyjny gruntów, na których staną tymczasowe szpitale polowe zaraz po pandemii. Skup będzie odbywał się po cenie wyższej niż rynkowa o 100 procent. Aha…


W nocy z niedzieli na poniedziałek na ulicy 3 Maja we Wręczycy Wielkiej mundurowi z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowe- go volkswagena. Samochodem kierował 20-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. Był naćpany. Mało mówił, tylko coś, że wypił jedno piwo lub lamp- kę wina białego, ale dokładnie nie pamięta. Tyle wiadomości z gminy Wręczyca.

Napisał Konrad Ziębicki
Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. Będzie narodowa kwarantanna. Już niebawem. Wszystko po to, aby wyeliminować tych, którzy są chorzy, ale się chorymi nie czują i na chorych nie wyglądają. Kto nie rozumie, to prosimy raz jeszcze przeczytać od początku lub tyłem do przodu. Cześć!
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022