Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Kłobucka policja prowadzi kontrolę przestrzegania obostrzeń nałożonych na czas pandemii. Niestosowanie się do nich może się skończyć mandatem, grzywną lub karą z sanepidu. Do kontroli skierowana została, oprócz sanepidu, jednostka policji z Krzepic oraz strażacy ochotnicy z Izbisk. Głównie chodzi o to, że jeśli sobie pracownicy sanepidu nie poradzą z osobami bez masek, to wtedy wkracza policja, a jeśli i ona sobie nie poradzi, to strażacy leją wodę z armatek w osobę bez maski, a ta ucieka do domu, zmniejszając ryzyko zarażenia innych osób z bezpośredniego otoczenia. Próbna akcja zostanie przeprowadzona z 19 na 20 stycznia w miejscowości Zimna Woda.


Mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają ukończony 60 rok życia, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Starosta Kiepura właśnie dzisiaj otrzymał ponad 500 sztuk bezpłatnych szczepionek dla seniorów. Z okazji 50-lecia istnienia struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie kłobuckim 480 szczepionek zostanie przeznaczonych dla członków oraz rodzin członków PSL, ale reszta już normalnie dla pozostałych mieszkańców. Jutro ma zostać zaszczepiony starosta i jego najbliższa rodzina. W sumie 72 osoby. Śledzimy sprawę.


Stosunkowo niedużą kwotę, jak na dużą i dość ludną gminę, zapisano w tegorocznym budżecie gminy Wręczyca Wielka na zadania inwestycyjne. Na co konkretnie? Największą część wydatków inwestycyjnych stanowić będą te przeznaczone na drogi. Dokładniej chodzi o drogi, którymi mieszkańcy będą mogli szybko z gminy uciec w przypadku kiedy do Wręczycy dotrze trzecia fala koronawirusa. Najwięcej dróg powstanie w Kalei i będą się łączyły z lotniskiem w Pyrzowicach.


Nasza czytelniczka odwiedziła ostatnio Starostwo Powiatowe w Kłobucku – i wyszła stamtąd z przekonaniem, że urząd ten tylko teoretycznie stosuje zalecenia sanitarne. Zwraca uwagę przede wszystkim na spory tłum interesantów (mimo telefonicznej rejestracji) i brak higieny przy wydawaniu numerków do kolejki. Czy istotnie starostwo zaniedbuje obostrzenia? Sprawdziliśmy, pytając o to starostę. Oto odpowiedź: „Dzień dobry, panie redaktorze. Jest bardzo duża potrzeba, aby dbać o siebie i najbliższych co, jak pan wie, w PSL jest najważniejsze. W tym trudnym czasie nie każdy pamięta, że staram się zrobić wszystko, aby było jak kiedyś. Dla mnie dezynfekcja jest rzeczą nadrzędną i tak zawsze pozostanie. Ze strażackim pozdrowieniem, Henryk Kiepura”. Aha…

Napisał Konrad Ziębicki
Dłuższy czas bez satyry wprawił nas w nastrój tęsknoty. Mamy nadzieję, że nie tylko nas, i pozwolimy sobie zawitać ponownie za tydzień. Z tego miejsca składamy serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń wszystkim laureatom kolejnej już w tym roku Tarczy Antykryzysowej.

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022