Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charaktery wyłącznie humorystyczny
Satyra nie tylko polityczna


W tym roku nie będzie rekrutacji do przedszkoli na terenie gminy Kłobuck. Chodzi o rekrutację do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych dzieci w wieku od 3 lat. Dzieci z terenu naszej gminy mają być bowiem wywożone do Zwierzyńca w gminie Opatów. Ma się tak zadziać na mocy tajnego porozumienia podpisanego tuż przed światami w remizie w Kamyku. Chodzi o to, że nauczyciele pracujący w placówkach na terenie gminy Kłobuck chcą zarabiać cztery razy tyle co do tej pory, a burmistrz nie chce im tyle zapłacić, więc zostaną oni przeniesieni do Zwierzyńca. Nauczyciele wraz z przedszkolakami będą wywożeni w każdy poniedziałek i będą przywożeni w piątek późnym popołudniem. Koszty transportu poniesie starosta kłobucki.


– Policjanci przypominają, że zamarznięte zbiorniki wodne mogą stanowić duże niebezpieczeństwo. Z uwagi na wyższą temperaturę powietrza warstwa pokrywy lodowej staje się coraz bardziej cienka i krucha – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska. Policja odkryła ten fakt w tym roku, ponieważ w zeszłym tak się nie działo, bo zima była bardziej wiosenna. Od 30 stycznia do 14 lutego policjanci będą wchodzili na lód na rzekach powiatu i rejestrowali ten fakt na filmikach, które następnie zostaną zamieszczone na YouTube, aby mieszkańcy wiedzieli, gdzie lód jest kruchy. Pierwsze filmiki trafią na YT w kwietniu.


Nasza czytelniczka z Kłobucka w poniedziałek „odbiła się od okienka” przychodni w Kłobucku na Staszica. Choć oczekiwała pomocy w dniu, w którym się zgłosiła, dowiedziała się, że na wizytę może liczyć… za tydzień. O co chodzi? Zapytaliśmy w przychodni. Odpowiedź otrzymaliśmy mailem po 72 godzinach od naszego pytania. Oto ona: „Dzień dobry. W tym dniu nie było lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ miał kontakt z osobą, która miała kontakt z koronawirusem. Pan doktor przyjmie zdalnie wszystkie zaległe wizyty pacjentów w swoim gabinecie w domu. Opłaty z tym związane pozostają bez zmian i są zgodne z tabelą opłat dostępną w gabinecie doktora na ścianie w holu”. Dziękujemy za wyjaśnienia.


Zamontowany na budowanej autostradzie A1 odcinkowy pomiar prędkości w ciągu tylko jednego dnia przyłapał aż 1300 kierowców jadących zbyt szybko. Tak wielka jest skala problemu zbyt szybkiej jazdy tam, gdzie tymczasowo wprowadzone jest ograniczenie prędkości do 70 na godzinę. Największy udział w przyłapanych kierowcach mają ci z tablicami rejestracyjnymi z Radomska. Zapytaliśmy kilku z nich, gdzie tak się śpieszyli? Odpowiedź 97 procent z nich brzmiała: „Na targowisko do Kłobucka”.

Napisał Konrad Ziębicki
Bardzo nam miło, że w lutym zeszłego roku wzrosła rokroczna liczba czytelników satyry. W lutym zeszłego roku przeczytało nas ponad sto pindziesiąt tysięcy osób, w tym 4,5 tysiąca pracowników Biedronki oraz 16,5 tysiąca pracowników strefy ekonomicznej w Gliwicach. Dzięki temu jesteśmy liderami wśród tego typu materiałów satyrycznych. Dziękujemy!

* Opisywane sytuacje mają charaktery wyłącznie humorystyczny

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022