Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Jest dobra wiadomość dla tych, którzy wyzdrowieli po COVID-19, bo przysługiwać im będzie rehabilitacja opłacana przez NFZ. Ogłosił to ostatnio minister Niedzielski. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego może zdecydować o skierowaniu pacjenta na rehabilitację po zakończeniu leczenia związanego z COVID-19. Wstępnie czas oczekiwania na taką rehabilitację wynosi od 6 do 9 miesięcy po wyzdrowieniu pacjenta, nie krócej jednak niż 2 lata po zakończeniu pandemii. Zapisy już ruszyły i nawet są pierwsi chętni.


Od dawna wiadomo, że obwodnica Kłobucka nie została wpisana na listę stu obwodnic, które będą budowane w ramach specjalnie w tym celu utworzonego programu. Wiadomo też, że inwestycja ta trafiła na listę rezerwową. Właśnie to oficjalnie potwierdzono w stanowisku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przesłanym do naszej redakcji. Oto stanowisko: „Szanowni Państwo, wiemy, jak bardzo obwodnica Kłobucka jest potrzebna, dlatego 1 listopada br. planujemy rozpoczęcie budowy. Pierwszy etap to wmurowanie kamienia węgielnego. Kolejny etap to rozpoczęcie budowy obwodnicy, które planujemy na lata 2035-2045 lub wcześniej, jeśli zmienią się okoliczności”.


Mieszkańcy gminy Kłobuck uzyskali możliwość korzystania z darmowej aplikacji przekazującej powiadomienia o terminach odbioru odpadów komunalnych. Aplikacja nazywa się „Kiedy śmieci”. Obsługa jest bardzo intuicyjna. Kiedy mieszkaniec wybija na klawiaturze hasło „kiedy śmieci”, uzyskuje szybką odpowiedź o treści: „Zadzwoń do urzędu i zapytaj urzędnika lub czekaj spokojnie w domu i pamiętaj o dystansie społecznym i maseczkach”. Fajna ta aplikacja.


Teraz Gmina Krzepice. Ścieżki rowerowe to dziś konieczność – zwłaszcza przy drogach krajowych. Co z tą między Zajączkami i Krzepicami, o której budowaniu już wcześniej się mówiło? – Czy ma pan jakąś wiedzę o tym, czy przy drodze krajowej z Zajączek do Krzepic ma powstać jakaś ścieżka rowerowa? – pytała burmistrza Kotynię na sesji Alicja Chęcińska. Burmistrz zapewnia, że przy różnych okazjach pyta odpowiedzialnych za drogi krajowe i o tę ścieżkę. Ostatnio burmistrzowi udało się uzyskać odpowiedź, że ścieżka powstanie zaraz po tym, jak pojawi się pierwszy inwestor w strefie ekonomicznej w Krzepicach.


W poniedziałek po szóstej rano w Kłobucku na drodze krajowej nr 43 doszło do kolizji toyoty z ciężarowym volvo. Stało się to przy dojeździe do ronda od strony ulicy Częstochowskiej. Policji zgłoszono, że sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia, ale szybko został schwytany na Niwie. Okazało się, że to mieszkaniec gminy Kłobuck, który miał 1,2 promila. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań, z których wyszło, że jest zarażony koronawirusem ze szczepu brazylijskiego. Leży teraz w szpitalu powiatowym na drugim piętrze i czeka, aż zostaną mu postawione bańki. Pilnuje go na stałe dwóch uzbrojonych policjantów w maseczkach.

Napisał Konrad Ziębicki
Wkrótce maj i zakwitną wiśnie, a później z tych wiśni to można zrobić pyszne wino wiśniowe, a jak puści już pandemia, to można się tego wina napić na zdrowie. Dziękujemy za uwagę.

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022