Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


W komendzie kłobuckiej policji otrzymali tydzień temu zgłoszenie, że 73-latek groził sąsiadowi użyciem siekiery, a potem rzucał w policjantów widłami. Z raportu po zdarzeniu wynika, że siekiera była tak tępa, że jedynie odbiła się od pleców sąsiada. Jeśli chodzi o rzucanie w policjantów widłami, to żaden nie został skutecznie trafiony. Prokuratura bada, czy coś było nie tak z widłami, czy może policjanci uciekali zbyt szybko przed rzucającym. Śledzimy sprawę.


W krzepickim magistracie toczy się postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji mieszkaniowej. Ma to być zabudowa wielorodzinna. Wstępnie deweloper chciał zakupić działki na prywatnych terenach, ale okazało się, że magistrat chce przekazać bezpłatnie teren strefy ekonomicznej, ponieważ ma już dosyć czekania na inwestorów. Jak się dowiedzieliśmy, deweloper związany jest z Danielem Obajtkiem z Orlenu, co daje szanse na tańsze niż w okolicach mieszkania.


Gmina Miedźno teraz. Studzienki uliczne w Wapienniku w gminie są umiejscowione w zasadzie ani na drodze, ani na chodniku. Są pomiędzy. A przecież droga i chodnik znajdują się na różnej wysokości. Ostatnio interweniowała w tej sprawie radna Agnieszka Związek. Odpowiedział wójt Derejczyk: „To jest droga powiatowa, a jedynie chodnik jest gminny. Powiat wszedł w chodnik, a my w drogę. W ten sposób powstała bardzo dobra współpraca pomiędzy gminą i powiatem. Będziemy tą współpracę chcieli kontynuować w kolejnych latach i wchodzić ze studzienkami coraz głębiej w drogę”.


To rzadki przypadek: najprawdopodobniej ta sama osoba została tego samego dnia dwa razy przyłapana na kierowaniu autem pod wpływem alkoholu. Jak to możliwe? Okazuje się, że pijak pojechał raz do sklepu i wracając, został schwytany i zawieziony do domu, ale mu się po godzinie skończył alkohol i pomidorki koktajlowe, i postanowił raz jeszcze skoczyć do sklepu. Wtedy został drugi raz zawieziony do domu. Obecnie ma zakaz przemieszczania się w ramach lockdownu do 9 października.


W ramach Subregionu Częstochowskiego samorządowcy z tutejszych powiatów rozmawiali o aktualnych problemach, w tym o drogach. Spotkanie odbyło się w poprzedni czwartek i miało formę konferencji online. Reprezentujący powiat kłobucki starosta Henryk Kiepura zgłosił na tym forum wniosek – aby do końca kadencji samorządowej wszyscy urzędnicy pracowali hybrydowo, czyli raz na kwartał w urzędzie, a w pozostałe dni z domu, z tym że nikt nie będzie miał prawa kontrolować, ile godzin z domu pracują. Jeśli urzędnicy wyrażą zgodę, otrzymają dodatek do pensji w wysokości 600 zł netto plus deputat na tonę ekogroszku w okresie zimowym. Wstępnie się cały subregion zgodził na wniosek starosty Kiepury.

Napisał Konrad Ziębicki
Nic w tym roku nie wskazuje, aby zima puściła wcześniej, niż puści koronawirus. W czasie lockdownu zapraszamy w każdą niedzielę do kościoła na msze, które w tym ciężkim czasie odbywały się będą co 15 minut. Wejście – 10 zł z kartą stałego klienta lub 20 zł bez karty.

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022