Humor

Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki

Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki


Zaczynamy od naszego ulubionego starostwa powiatowego. Ulubionego, bo jedynego. W poprzednim tygodniu pisaliśmy o oficjalnym otwarciu kłobuckiej izby przyjęć. W izbie jak to w izbie, różne rzeczy się mogą dziać, i się też działy. Kto czytał, ten wie. I tak znów naszym pisaniem władzy się naraziliśmy. Tym razem naszemu ulubionemu wicestaroście. Ulubionemu, bo jedynemu. Teraz pracownicy starostwa mają zakaz rozmowy z naszymi dziennikarzami, a mogą rozmawiać jedynie z dziennikarzami z opcji tej, z której jest wicestarosta. A więc kolejny raz przypominamy pracownikom, że opcja polityczna wicestarosty ma mniej procent niż ocet. A ocet ma przynajmniej 8%.


W gminie Przystajń, czyli prawie pod Olesnem , chcą wybudować drugą po pierwszej – studnię. Wójt gminy w rozmowie z naszym redakcyjnym kolegą stwierdził, że w obecnej kadencji mieszkańcy piją znacznie więcej niż w kadencji poprzedniego wójta. Wody od jakiegoś czasu zaczyna brakować, a problem będzie się nasilał, im bliżej sezonu letniego. Studnia ma być przygotowana do września i będzie obsługiwała, oprócz mieszkańców Przystajni, jeszcze mieszkańców przystani. Tak, tak, wszystko się zgadza. Studnia ma powstać w Przystajni tuż obok powstającej tam przystani. Do przystani mają dobijać mieszkańcy sąsiedniego Olesna, specjalnie budowanym wodnym szklakiem. Szlak wodny budować będą mieszkańcy Wielunia i Rudnik Wieluńskich w ramach czynu społecznego i w ramach dostępu do studni w Przystajni. Jak nic jedna studnia to będzie za mało.


Syn burmistrza z Kłobucka jest wliczony w cenę wody. Pisaliśmy o tym tydzień temu. Nie żeby więcej pił niż pije zwykły obywatel korzystający z częstochowskich wodociągów, ale chodzi o to, że hejterzy atakują syna burmistrza za to, że w ogóle pije, i to podobno za ich pije. Hejterzy uważają bowiem, że jak się jest synem burmistrza, to w ogóle nie powinno się pić, a jak już się pije, to pić się powinno ze studni. W tym celu najlepiej pojechać do Przystajni, bo tam budują studnię. Hejterzy są bezwzględni i wyciągnęli burmistrzowi, że jego syn to tyle w życiu już wypił, że go częstochowskie wodociągi w nagrodę wciągnęły w swoje struktury. I tak już od 9 lat syn burmistrza wliczany jest w cenę wody i to jest główny powód, że mamy najdroższą wodę w powiecie. Gdyby syn burmistrza tyle nie pił, to cena wody by spadła do poziomu ceny sprzed 9 lat. Częstochowskie Wodociągi wydały nawet krótki komunikat po ujawnieniu zatrudnienia syna burmistrza i my go w tym miejscu przedrukowujemy: „Częstochowski Wodociąg zaprzecza, jakoby jakikolwiek syn był zatrudniony w naszych wodociągach z powodu bycia synem burmistrza. W strukturach wodociągów nikt nigdy nikogo nie pyta, skąd do nas przyszedł. Od 9 lat zatrudniamy różne córki i różnych synów i to pierwsza sytuacja, że ktoś wie więcej niż my w wodociągach”.


Na ulicy Równoległej w Kłobucku jest jak w średniowieczu. Ostatnio naszą redakcję odwiedzili mieszkańcy tejże ulicy w dzielnicy Zagórze. Zagórze jest po lewej stronie rzeki, jak się na mapę patrzy z góry. A jak po lewej, to po tej, która jest dzielnicą nowszą od tej, która jest po prawej stronie rzeki i jest dzielnicą miasta starszą. Jeśli natomiast dzielnica jest starsza, to musi mieć już asfalt, kanalizację, deszczówkę, chodniki i trawniki. Mieszkańcy ulicy Równoległej natomiast nie mają takich luksusów, bo są młodsi. Jest natomiast plan awaryjny dla mieszkańców. W magistracie powstaje koncepcja, aby zabudowania przy ulicy Równoległej przerobić na wzór ulicy, czyli aby też wyglądały jak w średniowieczu. W ten sposób powstanie cała średniowieczna dzielnica. Plany w tej kwestii są zaawansowane i jeśli uda się pozyskać na ten cel dotację, to całe Zagórze stanie się atrakcją średniowieczną w naszym regionie.


W Pankach bez zmian. Pozaparlamentarna opozycja nadal domaga się odejścia wójta Praskiego. Tymczasem Antonina powróciła z Festiwalu Polskich Nagród Filmowych. Ale nie sama, bo z dzieckiem w drodze. Opozycja już wie, kto jest ojcem. Ze śledztwa, jakie przeprowadziła opozycja, wynika, że będzie syn. Nie są tego na sto procent pewni, ale jeśli nie będzie syn, to na pewno będzie córka, i mają na to dowody. Póki co Antonia i jej córka Antonina poszukują kandydatów na ojca i matkę chrzestnych. Wśród kandydatów wymieniani są przedstawiciele władzy, Kościoła, ale i lokalnych przedsiębiorców. Największe szanse na ojca chrzestnego ma ponoć prezes Maskpolu, a na matkę chrzestną skarbniczka gminy Kłobuck. Oboje dobrze zarabiają. Świat zwariował.Oprac. Konrad Ziębicki
Z naszej cotygodniowej rubryki jeszcze nie kryminalnej. Pani Danusia z Koalicji wybiera się na Festiwal Muzyki Disco w Kłobucku 22 kwietnia. Poinformowała o tym fakcie swoich fanów na Fejsie. Ku zaskoczeniu organizatorów festiwalu, po tym, jak radna Danusia zdecydowała się pójść, to bilety kupiła cała Koalicja Samorządowa i nawet sam burmistrz też kupił. Czekamy na zakup biletów przez Starostwo Powiatowe. Wiemy, że nasz ulubiony starosta (bo jedyny) planuje pójść, ale nie wie, jak to zrobić, abyśmy się nie dowiedzieli, że to właśnie on kupił bilet. Chodzi o to, że po powiecie już się rozniosła informacja, że strasznie za nami przepada i teraz nie wypada nie pójść. Podpowiadamy staroście, aby wysłał wicestarostę po bilety, a my obiecujemy, że nikomu nie powiemy, że on to on. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc pod sceną, to starosta może się schować, abyśmy go nie widzieli.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022