Humor

Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki

Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki


Będzie nowa Biedronka we Wręczycy. W tej sprawie otrzymaliśmy kilkanaście maili od ucieszonych mieszkańców samej Wręczycy Wielkiej, ale i Wręczycy Małej i Grodziska też. Okazuje się, że nic tak mieszkańców nie cieszy jak luksusowy sklep spożywczy w samym centrum Wręczycy, tuż obok jedynych świateł. Teraz już nie będą robili zakupów w kłobuckich Biedronkach, bo będą mieli swoją. Z tej okazji sklep przygotował specjalne promocje dla mieszkańców, tj.: woda toaletowa w cenie wody mineralnej, udko z kurczaka w cenie podgardla wołowego, truskawki w cenie pomidorów z Hiszpanii, tonik 1,5 litra w cenie za 2 litry, pastylki do zmywarki 200 szt. w cenie 201 sztuk, serek wiejski, ale z miasta, w cenie wiejskiego i mleko prosto od krowy, jeszcze niepopakowane. No to na zakupy!


Wracając z Olesna, jechaliśmy przez Panki, a tam, wiadomo – bez zmian. Opozycja pozaparlamentarna dalej domaga się odejścia wójta. Antonina z dnia na dzień się starzeje, ale na filmach wciąż wygląda imponująco. Wójt od jakiegoś czasu nie che już rozmawiać o tym, co niby było, ale nie było, a jak było, to było nie z nim. Opozycja nie zamierza jednak odpuszczać i klatka po klatce analizuje film pod kątem udziału osób trzecich, na przykład ojca Antoniny, pana Antoniego. Podobno facet z facetem szybciej się dogada, i tak główny opozycjonista, jak już się dowie, kim jest ojciec Antoni, to wtedy ma się z rodziną Johnsonów spotkać i tak filmy poskładać, aby wójta całego było widać, a nie tylko kawałek. Czyli finał sprawy jest bliski.


Udało się otworzyć Park Handlowy Tęcza. Dokładnie udało się otworzyć w czwartek. Wszystko poszło zgodnie z planami inwestorów, którzy zakładali, aby w dniu otwarcia nad parkiem była tęcza. W ogóle założenia dla parku są takie, że będzie on otwierany tylko w dni tęczowe, a zamykany w dniu, kiedy tęczy nie będzie widać. Chodzi podobno o to, że cały park wygląda dużo lepiej, kiedy tęcza świeci nad Tęczą. W dni, kiedy tęczy nie będzie, ma być czynna tylko apteka. Są natomiast plany co do stworzenia sztucznej tęczy, która ma być zasilana energią z pobliskiego sklepu Netto. Netto ma płacić za prąd, a Tęcza za wodę. Trwa właśnie rekrutacja pracowników, którzy mają stać na dachu Netto i lać wodę. Inni mają w tę wodę świecić specjalnie przygotowywanymi odblaskami, które mają odbijać nasze kłobuckie słońce. Trwa również rekrutacja pracowników, którzy będę rzucali w górę karbid, który spowodować ma, że tęcza będzie świeciła nawet w godzinach nocnych. Ta ostatnia fucha będzie płacona najlepiej, ponieważ karbid trzeba rzucać nawet kiedy woda będzie leciała pod prąd w oczy rzucającemu. Minimalna stawka to 15 zł netto za godzinę. CV trzeba słać ze zdjęciem na adres: niebojesiekarbidu@wp.pl.


Wójt Wręczycy i kilku pracowników zostało skazanych w wyniku procesu o nieprawidłowości przetargowe w gminie. „Nieprawidłowości były, ale nie takie, jak zarzuca nam prokurator” – czytamy w oświadczeniu wójta i jednego tylko pracownika, bo reszta ma już sprawy dosyć. Podajemy na prośbę wójta i pracownika całą treść oświadczenia, jakie wydano 25 kwietnia po południu z domu przy ulicy Krętej we Wręczycy: „Pomimo że nie czujemy się winni zarzucanym nam czynom, istnieje taka ewentualność, że niektóre z nich zostały przez nas popełnione. Nie był to jednak wynik naszej złej woli, a jedynie chcieliśmy budować lepszą przyszłość dla gminy Wręczyca. Pan Andrzej budował, a my w urzędzie jedynie dbaliśmy, aby on miał co budować. Pan Józef natomiast tylko pilnował tego, aby przyszłość gminy budowała się możliwie najtaniej i przy jednoczesnym wsparciu dla rodzinny swojej, wójta i wszystkich mieszkańców. Dokładnie w takiej kolejności jak napisaliśmy. I prawie wszyscy byli zadowoleni z naszych budów do dnia, kiedy przestali być zadowoleni, ale nie było tych budów aż tyle, aby wszystkich zadowolić. W tym miejscu przepraszamy wszystkich niezadowolonych.”
Podpisał wójt i jeden pracownik o imieniu Andrzej. Józef się nie chciał podpisać.


Strażnicy więzienni zatrzymali pijanego kierowcę. Pisaliśmy o tym tydzień temu. Dostali cynk od znajomego, że ten widział nieskoordynowanego kierującego pojazdem. Znajomy nie mógł akurat wyjechać z domu, bo mu żona auto zabrała na zakupy do galerii, ale koledzy szybko w samochód wsiedli i ruszyli. Jak ruszyli spod domu, to dojechali do bramy wyjazdowej z posesji i od razu zauważyli nieskoordynowanego kierowcę poruszającego się zygzakiem. Kiedy ten zobaczył więzienników, chciał się choć na chwilę skoordynować i jechać jednym torem, ale był tak pijany, że zamiast prawą – to lewą stroną jechał. Strażnicy zajechali mu drogę, wyrzucili klucze do rowu i na wypadek, aby nic więcej się nie stało, wyrwali stacyjkę z kablami, wyjęli akumulator, odkręcili dwa koła i wykręcili dwie żarówki: jedną z tyłu i jedną z przodu. Na koniec zakleili gazetami przednią szybę samochodu. Wszystko po to, aby pijany nie uciekł z miejsca zatrzymania. Miał 3 promile i pewnie by nie uciekł, ale lepiej być ostrożnym. Za wszystko dostali nagrodę od komendanta policji. No i fajnie.

oprac. Karol Ziębicki

I na koniec z naszej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. Napisała do nas radna Kiepurowa. Prywatnie żona pana starosty Kiepury. Nie prywatnie w sumie też jest jego żoną, więc nie rozumiemy, dlaczego się podpisała prywatnie. Nieważne. Napisała nam, że mąż ma już dosyć i jak przestaniemy pisać o nim, to on się odwdzięczy. Zadzwoniliśmy do starościny zapytać, jak się ma zamiar odwdzięczyć starosta, ale rzuciła nam tylko krótko, że ona to pisała prywatnie, a my dzwonimy do niej służbowo i na pewno ją na minę chcemy jakąś wsadzić. Napisaliśmy oficjalne zapytanie, pod którym kolega redaktor Jędrysiak się podpisał, ale z domu się podpisał, więc prywatnie, to może teraz nam odpiszą.
Pani Danusia… radna Koalicji Samorządowej… no tak. Radna walczy każdego dnia z radnym Soluchem o przywództwo na Kopcu. Do tej pory Kopiec należał do radnego, ale radna tez chce mieć swój kopiec. Doszło ostatnio do awantury nawet w tej sprawie. Aby sytuację kolegów po linii partyjnej załagodzić, burmistrz Zakrzewski pani Danusi dał kopiec zimowo- świąteczny w Kłobucku, a radnemu Januszowi dał klucze do Kamyka.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022