Humor

Satyra nie tylko polityczna

Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Nasz czytelnik zwraca uwagę na dzikie wysypisko znajdujące się przy drodze wojewódzkiej, w okolicach tzw. lotniska niedaleko Ostrów nad Okszą. Można tam znaleźć m.in. wielką oponę od traktora i wiele innych odpadów, leżących tak od kilku lat. Co na to władze gminy i powiatu? Zapytaliśmy wicestarościnę Zdzisławę Kall o tę sprawę. Oto odpowiedź nadesłana pisemnie, listem ekonomicznym na adres PZU w Kłobucku: „Wiemy o problemie i, podobnie jak mieszkaniec, i my mu się od kliku lat przyglądamy. Ostatnio tamtędy jechałam, ale kierowca auta służbowego jechał zbyt szybko i opony akurat nie widziałam. A może jej już tam po prostu nie ma? Sama nie wiem. Będę śledziła sprawę”. Dziękujemy za odpowiedź.


Powiat ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku. Chętni mogą zgłaszać się do 3 marca. Dotarliśmy do wymagań wobec kandydatów. I tak: każdy z nich powinien być członkiem PSL co najmniej 3 lata wstecz i zadeklarować bycie członkiem PSL co najmniej 5 lat do przodu, kandydat powinien mieć co najmniej jednego członka rodziny, który jest członkiem PSL, kandydat powinie również okazać się choćby jednym zdjęciem karty wyborczej, na której podczas wyborów samorządowych postawił krzyżyk na kandydata z PSL, i ostatnie wymaganie – kandydat musi złożyć osobistą deklarację, że 1/3 zarobków, jakie mu się będą należały, będzie wpłacana na konto PSL. Wstępnie jest jeden kandydat na stanowisko dyrektora.


Jest szansa, że wrócą do nas pociągi osobowe. Te obiecane przez premier Szydło. Tak, kiedyś była taka pani premier, która to obiecała. Pisaliśmy już o planowanej inwestycji kolejowej, która pozwoli na dogodny dojazd pociągiem na nasze regionalne lotnisko w Pyrzowicach. Pociąg ma docelowo jechać przez Kłobuck i Krzepice. Trwa jednak póki co spór pomiędzy burmistrzem Kotynią a burmistrzem Zakrzewskim o to, czy najpierw pociąg ma się zatrzymać w Krzepicach czy najpierw w Kłobucku. Zarząd PKP PLK zapowiada, że jeśli pomiędzy burmistrzami w tej kwestii nie dojdzie do 8 marca do porozumienia, to pociągi zatrzymają się tylko w Wąsoszu, a później w Zawierciu i Tarnowskich Górach. Burmistrz Kotynia twierdzi, że jemu najbardziej zależy, aby z okien pociągu było widać jego strefę ekonomiczną, i zgodzi się na ustępstwa wobec Kłobucka, jeśli tak będzie.


Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed fałszywymi pismami wzywającym do dobrowolnego złożenia zabezpieczenia należności podatkowych. Poproszono nas o udostępnienie specjalnego komunikatu w tej kwestii. Oto on: „Prosimy uważać na oszustów. Są wszędzie. Ostatnio nawet nas próbowano oszukać w tutejszym urzędzie skarbowym w Kłobucku, ale się w porę zorientowaliśmy, że perfumy, które próbowano nam sprzedać, są podrabiane. Kaśka spod trójki to nawet pogoniła tego jednego”. Koniec komunikatu.

Napisał Konrad Ziębicki
Z cotygodniowej korniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. Jest taki plan, aby w Krzepicach oprócz córki burmistrza to w urzędzie zatrudnić jeszcze dwie przyjaciółki córki ze szkoły podstawowej i trzech kolegów córki burmistrza ze studiów. Wstępnie nikt się na to nie zgadza, ale i tak do tego dojdzie. Do widzenia.

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Humor

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda3 stycznia 2023

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda4 grudnia 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda27 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Marcin Syguda13 listopada 2022

Satyra nie tylko polityczna

Redakcja25 maja 2022